Pavel Březina hvězdou Olympiku

Pavel Březina hvězdou Olympiku
Foto: archiv PB  /  Pavel Březina s bubeníkem Martinem Vajglem.
Buchlovice Zajímavosti 03 / 08 / 2020

Jedinečný koncert nestárnoucí rockové legendy Olympic zpříjemní léto a fanoušky odreaguje od covidového šílenství. V pátek 21. srpna se můžete těšit na skvělý výběr songů z posledních čtyř alb Souhvězdí šílenců, Souhvězdí drsňáků, Souhvězdí romantiků a Trilobit a také na nejoblíbenější nestárnoucí hitovky. Koncert Olympiku bude unikátní i v tom, že se takřka na domácí půdě představí i nový klávesák kapely Pavel Březina ze Zlína.

Co nebo kdo tě přivedl k myšlence přihlášení na konkurz do Olympiku?

O konkurzu mě informoval kytarista mojí kapely Showband Honza Grebík. Nejprve jsem tuto myšlenku odmítl, ale díky tomu, že byla vynucená covidová přestávka a nehrálo se, bylo relativně hodně času a já si řekl, proč to nezkusit, a šel jsem do toho.

Jak se ti díky tomu změnil život?

Život se mi změnil opravdu hodně. Jsem teď v podstatě pořád v Praze. Teď se ke koncertování přidalo ještě natáčení nové desky Olympiku, tak je to časově náročnější. Na desku se ale moc těším. Práce s klukama je úžasná a věřím, že to bude pecka.

Funguje mezi vámi člověčí chemie?

To je dobrá otázka, protože to je přesně to, co jsem cítil již při konkurzu, zkouškách s kapelou a teď tu vzájemnou chemii cítím na každém koncertě. Je nám spolu zkrátka dobře.

Máš k nějaké skladbě, kterou budete v Buchlovicích hrát, nějaký osobní vztah?

Již od malička mám rad píseň Slzy tvý mámy, ale nezaručim, ze ji budeme v Buchlovicich hrát. Máme nazkoušeno 40 písní, takže uvidíme, kolik jich stihneme zahrát. Program na daný koncert určí Petr Janda před koncertem a někdy ho i během koncertu změní. Je to takové malé dobrodružství.

Tvoji kapelu Showband jsi uspal, nebo budeš stíhat občas si zahrát?

Kapelu Showband jsem neuspal a ani by to nešlo. Máme nasmlouvaná hudební vystoupení na rok dopředu a nedovedu si představit, že bych akce rušil. Nebylo by to korektní. Našel jsem si za sebe náhradu a kapela jede bez přerušení dál. Ale hrozně se těším, že až budu mít volno, tak si se Showbandem rád zahraju. Přece jenom je to kapela, kterou jsem založil a více než 15 let vedl. Je však samozřejmostí, že Olympic pro mě je na prvním místě.

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist