Pedagog Petr Čagánek učí děti a říká: Už nikdy!

Pedagog Petr Čagánek učí děti a říká: Už nikdy!
Foto: rodinný archiv  /  Petr Čagánek se synem Filipem a dcerou Sofií.
Uherské Hradiště Zajímavosti 29 / 04 / 2020

Herec Petr Čagánek je původním vzděláním učitel. V karanténě se tak vrací ke svým kořenům a každý všední den si osvěžuje pedagogické zkušenosti se svými dvěma dětmi.
„Můj celodenní závod je teď jen o tom, jak všechno s dětmi zvládnout. Manželka chodí do práce a na mně je tedy péče o ně. Takže od rána jedeme od UčíTelky v České televizi přes úkoly, kterými nás zásobují skutečné učitelky ze školy, až po kroužky,“ vypočítává současný otec v domácnosti s tím, že se dvěma dětmi občas napočítá i 20 různých úkolů denně.
„Děti chodí i do kroužků, takže máme dvakrát týdně online výuku angličtiny a hudebky. Dokonce poslali i video k tancování. Takže než to všechno zvládneme, den je nenávratně pryč,“ povzdychl si herec, který rok učil český jazyk a hudební výchovu na druhém stupni.
„Po tom roce jsem zběhl a raději šel studovat na herce, jinak bych se zbláznil. A teď se mi jen potvrzuje, že jsem dobře udělal, protože učit už nikdy!“ směje se Petr Čagánek.
Když má přes všechny povinnosti s dětmi chvilku času pro sebe, jako správný seriálový a filmový fanda si pustí některý ze svých oblíbených kousků. „Zapojil jsem se samozřejmě i do Jako na zavolanou. A mám ještě jedno přání. Rád bych za divadlo složil písničku, jde to pomalu, ale dělám na tom,“ prozradil na závěr.

Tagy článku

TOPlist