Pepa Pavka dnes slaví dvoje narozeniny!

Pepa Pavka dnes slaví dvoje narozeniny!
Foto: Stanislav Peluch
Kunovice Zajímavosti 30 / 11 / 2020

Právě dnes vychází nová, pětadvacátá deska Argemy. Právě dnes její zakladatel a kapelník slaví životní jubileum. Vzhledem k současné situaci bohužel slaví doma s rodinou a se svými fanoušky přes sociální sítě. Asi největším dárkem pro něj bude nová deska Andělé, kterou si za čtrnáct dnů předobjednaly téměř tři tisíce nejvěrnějších!

 Pepo, blahopřeju k dnešním narozeninám. Jak je oslavíš?

Jejda, tak to moc děkuju. Slavím je ale více méně pracovně, protože nám právě na moje narozky vychází nové album Argema Andělé! Stejnojmenný singl už má na Youtube více než milion shlédnutí. Což je super. 

Kluci pro mě připravovali velký narozeninový koncert na konec listopadu, který ale bohužel vzhledem k pandemii musel být zrušen. Tak je pak napadlo, že alespoň posuneme symbolicky vydání nového CD právě na datum mého narození. Takže vlastně dvoje narozeniny v jeden den.  No a s rodinou jsem slavil o víkendu, ale bohužel kvůli covidu jen v omezené sestavě. Každopádně si nezoufám, protože nevím, jestli je takové vysoké číslo vůbec důvod ke slavení !

 Dárky jsi postupně dostával už v předešlých dnech. Jaké to byly?

Já si na dárky moc nepotrpím, ale samozřejmě dobré jídlo a dobré vínko vždycky potěší. Takže dárky byly a musím říct, že i mooooc chutnaly! No a pak nějaký drobnosti od rodiny, to prostě musí být .

 Živými gratulanty bude jen tvoje rodina, zbytek bude virtuální. Jak moc tě to mrzí?

Bohužel s tím se nic nedá dělat. Taková je dnes doba, ale i přání na sociálních sítích potěší. Důležitý je, že si někdo vzpomněl a že si dal tu práci s tím mi napsat. Za což všem mooooc děkuju!

 Když se v životě ohlédneš, na co jsi opravdu hrdý?

Že mám super rodinu, na kterou se můžu spolehnout, spoustu přátel, o které se můžu opřít a kteří mi pomůžou, když potřebuju. A taky že Argema, kterou jsem před 38 lety zakládal, dodnes skvěle funguje a přináší fanouškům pořád nové a nové věci.

 Největším hudebním dárkem ke kulatinám je nová deska Andělé. Písničky na ni jste skládali také po sítích, nebo materiál byl hotov před pandemií?

Některé písničky jsme měli připravené už z dřívějška, ale spoustu práce jsme udělali díky tomu, že jsme nemohli hrát, právě po sítích. My jsme ale zvyklí takhle pracovat. Tím, že nejsme všichni z jednoho města a internet nám práci, ale hlavně čas dost urychlí, tak uděláme víc, než kdybychom se měli pořád scházet.

 Jak se v takový blbý čas deska nahrává?

Úplně stejně jak jindy. Možná že to bylo i pro dobro věci, jelikož bylo na nahrávání víc času a nebyli jsme tlačeni vydavatelskou firmou k tomu, abychom vše dodali do nějakého pevně daného termínu. Tím, že se se teď nedá hrát a kultura v podstatě nefunguje, tak jsme si mohli dopřát toho luxusu, dělat vše v pohodě a bez stresů.

 Mezi 11 novinkami je bonusová skladba Všude dobře, doma nejlíp. Kde vznikla spolupráce rockerů s rapperem Raegem?

Oslovil mě jeden náš kamarád, který mi pustil nějaký nahrávky rappera Raego, že se mu to líbí a jestli bychom nechtěli udělat jednu společnou písničku. Poslal mi text a jelikož  mě zaujal tím nápadem a hlavně seděl i do konceptu naší nové desky, tak jsme se do toho pustili. Nakonec jsme společně natočili i klip a musím říct, že i tento za chvíli překonal milion shlédnutí na Youtube. Takže asi správná volba, nebo jak jinak to říct?

 Před pár dny vám Tublatanka měla pokřtít novou desku. Přeložili jste křtiny na jaro. Věříš, že je to poslední změna?

Všichni tomu věříme. Snad už těm omezením bude na jaře konec. Protože jestli ne, tak to kulturu zabije a spousta kapel, divadel, ale taky živností a hospod zanikne. Jen ze vzduchu se dlouhodobě žít nedá.

 Hraješ přes čtyřicet let. Zažil jsi někdy takové koncertní výpadky? Co je způsobilo?

Nikdy se mi nic podobného nestalo. Nepamatuju se, že bychom nemohli tak dlouho hrát. Tohle je prostě výjimečná doba, v tom horším slova smyslu.

 Kolik živých koncertů jste letos odehráli?

 Nasmlouváno jsme měli něco kolem stovky koncertů, ale odehráli jsme asi 20? Některé se přesunuly na rok 2021, ale někteří pořadatelé to už vzdali. Navíc, jelikož se pořád neví, co bude a jestli a od kdy koncerty začnou, tak pořadatelé zatím ani nové koncerty nedomlouvají. Kultura holt bude spuštěná až v poslední části rozvolňování, a to ještě za bůhví jakých omezení. Takže vyhlídky nic moc. Ale už se těšíme, až na ta pódia zase budeme moct!

Koncertovat se už může, ale bez diváků. Neuvažovali jste o speciálním koncertním setu, který zahrajete svým nedočkavým fanouškům?

Uvažovali a snad v tom máme i jasno… Ale vše, až přijde čas.

 Ptal jsem se tě na jaře, kdy nebyly koncerty, a vlastně zase nejsou. Z čeho žiješ? Ještě tě neživí manželka? :-)

Mě nikdy neživila jen muzika a od té doby, co jsem předal agenturu dál do světa, tak samozřejmě mám i jiný příjem než z koncertování. Všichni máme svoji práci a nespoléháme se jen na jedno, což v dnešní době platí dvakrát. A teď se nám to vyplácí, že jsme se nespoléhali jen na příjmy z hraní.

 Během jarního volna sis užíval rodiny. Čeho si užíváš teď?

Tak volna v žádném případě ne. Je spousta práce s vydáním nového alba, takže se určitě nenudím. Navíc za chvíli budou Vánoce a já nemám koupený zatím žádný dárky, tak na tom teď budu muset zapracovat. Ještě že máme doma alespoň stromek. Ten shánět nemusím.

 Máte nějaké kapelové rituály, jak se udržuje pohromadě jako parta jménem Argema, i když nejste momentálně spolu?

Jsme spolu v kontaktu sice míň než normálně, když se hraje, ale jak se říká, všechno zlý je k něčemu dobrý. Je to úplně v pohodě, od toho jsou sociální sítě, a my se navíc sem tam i vidíme, jelikož řešíme spousty věcí ohledně kapely, takže vše je, jak má být!

 Blíží se konec roku. Co si nejvíce přeješ do blížícího se roku 2021?

Jen to, abychom se všichni v roce 2021 setkali ve zdraví a s nadějí, že si už konečně užijeme koncerty nebo posezení s přáteli, ať už v hospodě u pivka, ve sklípku u vínka, či někde jinde. To vše je dnes ještě prozatím vzdálená hudba budoucnosti, ale přál bych sobě i všem ostatním, že si ji snad co nejdříve poslechneme.

autor: Pavel Paška

Tagy článku

TOPlist