Praxe v mařatické škole a přípravy na finále

Praxe v mařatické škole a přípravy na finále
Uherské Hradiště Zajímavosti 01 / 03 / 2016

Čtenáře DOBRÉHO DNE zdravím z Uherského Hradiště, kde jsem celý týden chodila na praxi do logopedické třídy na škole T. G. Masaryka v Mařaticích. Svou logopedickou praxi jsem na této škole absolvovala v minulosti už dvakrát, a protože jsem byla s praxemi moc spokojená, byla jsem ráda, že mi to časově vyšlo a mohla jsem i na třetí praxi docházet právě sem.
Na praxi chodím každý semestr, tedy každého půl roku, a pokaždé, kdy přijdu do třídy, pozoruji na druháčcích velké pokroky. V pondělí probíhalo běžné vyučování, tak jsem měla možnost vidět, jak se děti zlepšily ve čtení, psaní, ale především v matematice, kde už sčítají a odčítají s přechodem přes desítku.
V úterý měly děti projektový den. Celý den jsme si povídali o cukrech, o tom, co to cukry jsou, ve kterých potravinách jsou obsaženy a jak na nás působí. Paní učitelka přečetla dětem pohádky o tom, jak působí sladkosti na naše zuby, děti si pak samy mezi sebou povídaly o tom, jak se mají o své zoubky starat. Za domácí úkol si měly děti přinést reklamní letáky, ze kterých ve škole vystřihovaly potraviny. Vystřižené obrázky pak ve dvojici lepily na papír podle toho, které potraviny byly zdravé a měly by se jíst pravidelně, a které
potraviny zdravé nejsou a měly by se jíst jen občas nebo vůbec. Všechny děti se se zájmem do projektu zapojily, navzájem se opravovaly, radily si a pomáhaly.
Ve čtvrtek jsme šli bruslit na zimní stadion. Když jsme vyšli ze školy, čekala nás ne zrovna krátká cesta při hlavní cestě, ze které jsem měla zpočátku trochu strach. Bylo ale vidět, že děti jsou na cestu při hlavní cestě zvyklé, a pěkně ve dvojicích přišly až k zimnímu stadionu. Už ve škole mi některé z dětí říkaly, že je bruslení nebaví, že bruslit neumí a bruslit se jim nechce, když jsme ale přišli na led, všechny se hned zapojily do společných her. Paní učitelky si pro ně připravily různé slalomy a soutěže, takže jsme se ani nenadáli a bruslení byl konec.
Zdá se vám, že se poslední dobou věnuji jen praxím, škole a ve spojitosti se soutěží Česká Miss se nic neděje? Možná to tak podle posledních článků vypadá, ale nebojte, přípravy na finále jsou v plném proudu!
Příští týden jedu do Prahy, kde mě čeká další focení pro hlasování do soutěže Česká Miss Technologie 2016, natáčení pro pořad Top Star televize Prima, fitting plavek na finálový večer a mnoho dalšího. Možná si ještě vzpomínáte, že jsme měli na Čapím hnízdě kamerové zkoušky, a protože tam byl jen omezený čas na zkoušení, čekají nás ještě individuální lekce, které by nám měly v budoucnu pomoct jak při castinzích, tak celkově při vystupování před kamerou.
Stále také probíhá oficiální hlasování na facebooku, kde můžete hlasovat pro Českou Miss Bikiny 2016 a pro Českou Miss Fashion 2016 můžete rovněž hlasovat každých 24 hodin až pětkrát. Budu ráda, když se mě rozhodnete podpořit, moc děkuji za váš čas a vaše hlasy!

autor: Vaše Adéla Rezková

Tagy článku

TOPlist