Šikana? Ne! Radary černých šerifů mají velkou toleranci
Argument, že strážníci terorizují řidiče za minimální překročení rychlosti, na Slovácku neuspěje. V drtivé většině případů jsou strážníci velmi mírní a zaměřují se jen na velké ryby, které jezdí rychle v rizikových úsecích s velkou koncentrací lidí.
Některá města na Slovácku vlastní radary své. Jiné si pak měřicí přístroje půjčují od specializovaných firem. Liší se i frekvence měření, zatímco větší města regionu využívají radary několikrát týdně, ta menší, kde tvoří posádku městské policie jen dva nebo tři strážníci, provádějí měření jen několikrát za rok. A nastavení měřidel? Je velmi ohleduplné. Většinou kolem 60/km za hodinu, to ovšem neznamená, že by řidiči mohli začít jezdit 59.
Státní policie tak tolerantní není a i my můžeme přitvrdit, pokud by toho většina řidičů zneužívala, shodují se strážníci.
Jak navíc dodává starosta Uh. Brodu Ladislav Kryštof : Strážníci jsou tady pro lidi. A i starostové, pokud chtějí být znovu zvoleni, nemají důvod šikanovat své občany.
Dalším důkazem, že městské pokladny na měření rychlosti nebohatnou, je řešení přestupků cizinců. Vymoci pokuty od zahraničních řidičů je téměř nemožné. Vzhledem k tranzitní poloze Uh. Brodu jsou problémem především slovenští řidiči. Ti často hřeší na to, že Česká republika nemá se Slovenskem uzavřenou smlouvu o vzájemném řešení přestupků. Už jsme na tento problem upozornili i ministerstvo vnitra. Zatím však neúspěšně, dodal Kryštof.