Slovácké divadlo se blýsklo v pořadu Co na to Češi

Slovácké divadlo se blýsklo v pořadu Co na to Češi
Foto: TV Nova  /  Soutěžní tým Slováckého divadla.
Praha Zajímavosti 03 / 12 / 2018

Co se vám vybaví, když se řekne Rumburak? Čím si přivydělávají studenti? Co je uvedeno v rodném listě? I takové otázky padaly minulý týden v oblíbeném pořadu Co na to Češi, kterého se zúčastnili i herci Slováckého divadla. Nejčastější odpovědi jim nejdřív zaručily postup do dalšího kola, kde už je ale porazil další tým. “Vůbec nám nešlo o vítězství a už vůbec ne o výhru. V tom jsme měli jasno už od začátku. Jeli jsme do Prahy hlavně proto, abychom celé republice ukázali, jak dobrý tým ve Slovácké divadle jsme,” říká kapitán Josef Kubáník. “Ohlasy jsou obrovské, jsme překvapeni, kolik lidí soutěž sledovalo a jak nám všichni drželi palce,” doplňuje jej Jitka Hlaváčová, která tvořila tým spolu s Davidem Vaculíkem, Pavlínou Hejcmanovou a Petrou Staňkovou.

Začalo to videem z herecké šatny
Přihlásili jsme se do castingu jako každý jiný. Byla to vlastně taková hurá akce, se kterou přišel Jožka. Po jednom představení jsme se vraceli z maskérny a on na nás houkl, že ho něco napadlo a že se máme stavit k němu do šatny, kde jsme natočili bláznivé video, a to pak poslal na Novu,” vzpomíná Jitka Hlaváčová. Dlouho se nic nedělo, ale po několika týdnech se hercům ozvali z Prahy, kam je pozvali na casting. “Bylo tam strašně moc zájemců, ale my jsme si z toho nic nedělali a jen se smáli a pořád si z něčeho dělali legraci. Chtěli jsme tam přinést trochu pozitivní energie,” doplňuje kolegyni Petra Staňková. Vyšlo to a pak už následovalo natáčení.

Matonoha dostal předplatné
„Oba díly, tedy ten vítězný, i ten, ze kterého jsme už nepostoupili, jsme natočili během jednoho dne. Museli jsme se pak hned vrátit do Hradiště, protože nás čekalo představení. Ale užili jsme si to. A protože zrovna nabízíme předplatné na příští rok, jedno jsme jako dárek věnovali i moderátorovi Tomáši Matonohovi,“ směje se David. „Dostal je ale až do poslední řady, přední místa držíme našim divákům,” dodává. “Myslím ale, že nepřijede, kdyby nás viděl, tak by mu to určitě nedalo a určitě by si chtěl zahrát třeba v Přeletu nad kukaččím hnízdem,“ uzavírá herec, který si všiml, že mezi natáčením si moderátor materiály nastudoval a o některé novinky se vzápětí zajímal.

Nadšení diváci i ochranka
Uherskohradišťští divadelníci zaujali publikum přímo na natáčení, ale i diváky, kteří se na pořad minulý týden dívali v televizi. “Bylo to dojemné. Chodili za námi z ostatních týmů, které čekaly na natáčení, i lidé ze štábu včetně pána z ochranky, že jsme byli jeden z nejzábavnějších týmů, který v soutěži kdy byl. A že nám drželi palce,” usmívá se při vzpomínce Pavlína Hejcmanová. “O SMS a telefonátech v okamžiku, kdy se pořad vysílal, nemluvě,” doplňuje Jitka Hlaváčová. Za pravdu jim daly i tisíce lidí, kteří na vystoupení herců vzápětí reagovali na sociálních sítích divadla. “Byli jste úplně úžasní, můj muž, který vás nikdy neviděl, prohlásil, že se nedivi, že na vás chodí pořád tolik lidí, a že se snad půjde někdy taky podívat. A to je co říct,” vzkázala hercům například Hanka Hrudová.

Tagy článku

TOPlist