Slovácké divadlo umí pomáhat, říká divačka Veronika Tinková

Slovácké divadlo umí pomáhat, říká divačka Veronika Tinková
Foto: archiv
Dolní Němčí Zajímavosti 10 / 09 / 2021

Veronika Tinková začala Slovácké divadlo navštěvovat coby studentka uherskohradišťského gymnázia. Posléze její maminka zařídila předplatné, a tak z Dolního Němčí do Uherského Hradiště začaly do divadla dojíždět pravidelně.

„I když jako žánr preferuji komedie, v posledních letech mě nejvíc uchvátilo drama Přelet nad kukaččím hnízdem. Znám knižní předlohu i film a byla jsem moc zvědavá, jak bude příběh vypadat na divadelních prknech. Výsledek moc potěšil. Herecké výkony byly úžasné a bylo to pro mě jedno z nejlepších představení, jaké jsem kdy viděla,“ svěřuje se.

Naposledy Veronika Tinková viděla inscenaci Romea a Julie. „Moc se mi líbilo, že jsme mohli představení vidět venku na nádvoří Reduty. Mělo to nádhernou atmosféru a člověk se mohl do děje ještě víc vžít. Navíc jsme zažili ještě zvláštní perličku, když si Zdeněk Trčálek přímo při představení zranil nohu a nevěděli jsme, jestli nepůjdeme domů. Ale herci vše dohráli, byli skvělí,“ popisuje Veronika Tinková s tím, že teď už se moc těší na muzikál Jesus Christ Superstar, který pro její předplatitelskou skupinu zahrají divadelníci v říjnu.

V těžké covidové době však Veronika ocenila ještě jinou věc. „Moc se mi líbilo, jak Slovácké divadlo umí pomáhat - herci telefonovali seniorům a já jako učitelka jsem velmi uvítala projekt Herec do každé hodiny. Do vyučování na naší škole vstoupili Petra Staňková a Štěpán Goiš a děti byly nadšené. A pak jsem jim vyprávěla, že do Slováckého pravidelně chodím a že je bezva,“ uzavírá s úsměvem Veronika Tinková.

Tagy článku

TOPlist