Studenti elektrotechniky excelovali v mezinárodní soutěži Stříbrný píst SMC 2025
Foto: Tereza Bahulová
Stříbrný píst SMC je mezinárodní soutěž pro studenty technických škol zaměřená na průmyslovou automatizaci. Soutěž je organizována společnostmi SMC Industrial Automation CZ s.r.o. a SMC Priemyselná automatizácia, spol. s r.o. Cílem soutěže je podpořit technické vzdělávání a propojit školní výuku s praxí.
Předvedli, že patří mezi špičky ve svém oboru
„SŠPHZ se po několikaleté pauze opět zapojila do této prestižní odborné soutěže. Studenti se na soutěž zodpovědně připravovali jak ve vyučování, tak i ve volném čase,“ řekl Andrej Duga, který je učitelem odborných elektrotechnických předmětů a zároveň vedoucím týmu.
Tým studentů oboru elektrotechnika ze SŠPHZ a VOŠ Uherské Hradiště ve složení Lukáš Malý, Lukáš Križánek a Vojtěch Husařík se postavil silné konkurenci 74 týmů studentů středních škol z Česka a Slovenska. Soutěž prověřila jejich dovednosti v průmyslové automatizaci, práci s pneumatickými a elektropneumatickými systémy i v řešení závad na strojích. Mezi desítkami týmů se neztratili a ukázali, že patří mezi nejlepší. V rámci České republiky vybojovali skvělé 3. místo a v celkovém pořadí v mezinárodní konkurenci obsadili vynikající 5. místo ze 74 středních škol.
„Mám velkou radost z tohoto skvělého úspěchu! Naši studenti ukázali, že mají nejen odborné znalosti, ale i šikovné ruce a týmového ducha. Můžeme na ně být právem hrdí,“ dodal s úsměvem Andrej Duga.