Tvoříme v muzeu inspiruje kapelu Street69

Tvoříme v muzeu inspiruje kapelu Street69
Foto: rodinný archiv
Uherské Hradiště Zajímavosti 04 / 03 / 2016

Strážnický: „Lidové pokrmy se někomu mohou zdát na první pohled jako mišmaš, po ochutnání se názor ale rychle mění.“

U jedné plotny se včera před obědem potkali Ivana Vlková a její zeť Jiří Strážnický, lídr kapely Street69. Toto jejich netradiční rodinné setkání bylo zkouškou nanečisto před pravidelnou akcí Tvoříme v muzeu! ve Slováckém muzeu, kam Ivana Vlková přijede představit prakšické speciality ze zelí - kočičí marš a kočičák.
„K plotně mě přivedla v deseti letech maminka a bylo to moje první setkání s recepty, dnes nazývanými lidové, byť jsme je my stejně jako všichni dříve narození vařili naprosto normálně a běžně,“ zavzpomínala Vlková, která do Slováckého muzea nepřijíždí poprvé. „Již tuto sobotu budu vařit s využitím kysaného zelí. Jídla to budou na přípravu velmi jednoduchá, laciná a hlavně velmi chutná,“ prozradila prakšická kuchařka, kterou zmíněné recepty naučila sousedka babička Drábková.
„Když jsem doma řekla, že budu vařit kočičí maraš a kočičák, tak se děcka smály, ale když ochutnaly, šmakovalo jim to,“ popsala Vlčková první reakce rodiny. „Lidové pokrmy se někomu mohou zdát na první pohled jako mišmaš, po ochutnání se názor ale rychle mění. Já celkově zelí miluju asi nejvíce ze všech příloh. U tchyně si ho klidně dám i samotné a zakusuji k tomu pouze chleba a je to výborné. Už se těším, až dorazím na sobotní vaření zelných receptů do muzea,“ nechal se slyšet Jiří Strážnický, který asistoval při přípravě nedělního oběda.
Recept je opravdu jednoduchý. „Uvaříme si fazole, kroupy. Nakrájíme cibulku, kterou orestujeme na sádle, přidáme fazole, kroupy, dušené kysané zelí, česnek a na drobno nakrájené škvarky. Vše smícháme a k dochucení použijeme pouze sůl,“ popsala Vlková, která vyvrátila informaci, že by měla vařit při narozeninové oslavě Street69. „Jiří je teď vegetarián, tak to nevím, jestli by to prošlo. Leda nějaká light verze bez škvarků, ale to by nebylo tak dobré,“ bránila se Vlková jít do tak velké akce. „No, možná by mu chutnal ten druhý recept, který blíž představím na muzejním vaření,“ uzavřela Ivana Vlková a všechny pozvala na tuto sobotu 5. března. Pod plotnami se ve Slováckém muzeu pomyslně zapálí v 9.00.

Tagy článku

TOPlist