U Trčálků ve vinném sklípku odpočívá kvas na slivovici TrHej

U Trčálků ve vinném sklípku odpočívá kvas na slivovici TrHej
Foto: archiv sběratelů
Uherské Hradiště Zajímavosti 16 / 09 / 2020

TrHej - takové jméno pro svoji společnou slivovici vymysleli herečtí kamarádi a kolegové Zdeněk Trčálek a Jiří Hejcman. Do sběru švestek se pustili v těchto dnech.

„Kdy jsme ji dělali poprvé? To si snad ani nevzpomenu, ale může to být už takových patnáct let. Prostě jsme si se Zdeňou řekli, že posbíráme trnky a vypálíme si vlastní,“ vzpomíná na počátek nápadu Jiří Hejcman, který se aktuálně připravuje na roli Kněze v muzikálu Jesus Christ Superstar.
A čím je jejich slivovice výjimečná? „Především trnky sbíráme ručně. Nikdy jsme nekupovali, každá trnka nám projde rukama, jsou z různých sadů od kamarádů. Radši ať je jí míň, ale žádné kupované zboží v naší slivovici nikdy nebude,“ prozrazuje Jiří Hejcman. A dodává, že se Zdeňkem posledních pár let nepálili, protože nebyla úroda, ale letos to s národním moravským mokem vypadá velmi nadějně.
„Tento rok je jedna z nejlepších úrod, co jsme zažili. Nasbírali jsme a teď už trnky spokojeně kvasí u Trčálků ve vinném sklípku. Kolik nakonec vypálíme, to se uvidí v zimě. A pak samozřejmě přineseme kolegům na košt,“ uzavírá Jiří.

Tagy článku

TOPlist