Víte, že...

Víte, že...
Foto: archiv autora  /  Ředitel Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana Radovan Jančář.
Uherské Hradiště Zajímavosti 11 / 01 / 2016

Úvodní slovo ředitele Knihovny BBB

... každý třetí obyvatel Uherského Hradiště je aktivním registrovaným čtenářem Knihovny BBB? Tomu patrně není třeba vysvětlovat, co knihovna poskytuje a nabízí, ale co ten první a druhý? Zajisté má představu, zažitou a letitou, že knihovnice v pracovních pláštích půjčují knihy, popřípadě časopisy, ale ví, že moderní knihovna současnosti umí a nabízí daleko, daleko více?
Právě pro vás, kteří do knihovny (zatím) nechodíte, jsme připravili seriál, jehož cílem je, přiznávám to bez obalu, přesvědčit vás, že chodit do knihovny je zkrátka in. Dozvíte se v něm o činnostech všech oddělení hlavní budovy, nezapomeneme ani na naše pobočky, představíme vám služby, které pro některé z vás možná budou překvapující, zamyslíme se nad budoucností knihoven v konkurenci elektronických knih a zmíníme se i o tom, jak složitá je cesta knihy od jejího nákupu ke čtenáři.
Je docela možné, že i po přečtení celkem osmi dílů seriálu budete vůči knihovně imunní, ale snad alespoň pochopíte, že finanční prostředky vynakládané zřizovatelem, městem Uherské Hradiště, nejsou „peníze vyhozené oknem“, ale smysluplně využité, neboť se v budoucnu vrátí na vzdělané a kulturní generaci dnešních dětí, protože čas strávený v příjemném a kultivovaném prostředí, v prostoru obklopeném knihami, se jim nesmazatelně otiskne do jejich mysli. Ostatně jeden malý čtenář nám kdysi napsal: Hradišťskou knihovnu bych za žádnou holku nevyměnil!

autor: Radovan Jančář

Tagy článku

TOPlist