Ahoj rodino! Mám se skvěle! Zůstaňte doma kvůli nám!

Ahoj rodino! Mám se skvěle! Zůstaňte doma kvůli nám!
Foto: fb
Buchlovice Zprávy 07 / 04 / 2020

Ahoj rodino, jsem v pořádku, myslím na vás. Zůstaňte doma kvůli nám!, vzkazují na fotografiích klienti Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem v Buchlovicích rodinným příslušníkům. Jelikož kvůli řádícímu koronaviru příbuzné už týdny neviděli, zaměstnanci domova dělají maximum, aby s nimi zůstali v kontaktu.
„Je to těžká doba pro všechny, rodina je pro naše seniory moc důležitá. I proto se snažíme jim zprostředkovat jakýkoliv kontakt, ať už skrze videohovory nebo třeba právě fotkou na sociální síti,“ říká Martina Martináková, vedoucí sociálního zařízení, které spadá pod křídla krajské organizace Sociální služby Uherské Hradiště.
Fotografie na sociální síti vyvolaly mezi příbuznými obrovský ohlas. „Zpětná vazba je úžasná, všichni děkují a pozdravují rodiče. Aspoň vidí, že jsou v pořádku a mají se dobře. Byl to dobrý nápad,“ usmívá se Martináková. Kdo ještě na fotografii nebyl, určitě se dočká. „Klientů je strašně moc, není v silách personálu všechny vyfotit během pár dnů. Ale snad postupně odešleme pozdravy i od ostatních, kteří projeví zájem,“ doplnila vedoucí zařízení, které aktuálně poskytuje střechu nad hlavou 207 seniorům. Je tak největším zařízením v regionu.

TOPlist