Ámoska Strýčková: Mám úžasné, báječné žáky!

Ámoska Strýčková: Mám úžasné, báječné žáky!
Foto: sal
Kunovice Zprávy 26 / 02 / 2019

Nejoblíbenější učitelkou Zlínského kraje je Pavlína Strýčková, učitelka Základní školy U Pálenice v Kunovicích, která vyhrála regionální kolo ankety Zlatý Ámos! „Je skvělá, obětavá a zábavná, zkrátka super parťák,“ charakterizovali žáci 8. A svou třídní učitelku, kterou tak poslali do semifinále.
„Už samotnou nominaci jsem brala jako vítězství, bez ohledu na to, jak dopadneme. Je to hlavně zásluha dětí, které jsou báječné, úžasné. Jsme jako jedna velká rodina, kde se mají všichni rádi,“ svěřila se sympatická učitelka, jejíž aprobací je matematika a tělesná výchova. Ale podle dětí s přehledem zvládá i jiné předměty. „Když potřebujeme, vyslechne nás a je jedno, jestli se jedná o problém školní, nebo osobní. Někdy o nás říkají, že jsme lehce střelení. Ale paní učitelka se nám zcela vyrovná (úsměv), což svědčí o tom, že nám rozumí,“ smekli školáci, kteří odbornou porotu oslnili scénkou ze společného života s čerstvou Ámoskou. Společně absolvovali třeba únikovku, laser game nebo seskok z deseti metrů. „Zažíváme spolu neuvěřitelné věci, protože paní učitelka je výjimečná,“ shodují se.
Strýčková učí na základní škole čtyři roky, jedná se o její vůbec první učitelskou štaci. „A zatím si ji užívám plnými doušky,“ usmívá se třicetiletá učitelka, která za odměnu vzala žákovský doprovod na regionálním kole do McDonaldu a do kina na český film Ženy v běhu. Vlastní děti zatím nemá. Je svobodná, ale zadaná.
Vítězství jí odemklo semifinálové brány, čímž navázala na triumf Růženy Hlůškové, dnes zástupkyně ředitele školy, která to v roce 2013 dotáhla až na republikový trůn. „Třeba půjdeme v jejích šlépějích, to je ve hvězdách. Děti ale určitě udělají pro vítězství, co bude v jejich silách,“ ví moc dobře Strýčková.

TOPlist