Aquapark: hotovo, ale otevřeno není

Aquapark: hotovo, ale otevřeno není
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 22 / 11 / 2010

Stavební společnost Unistav je připravena předat aquapark městu Uh. Hradiště. Zahájení zkušebního provozu už podle stavbyvedoucího Aloise Švehly, který je podepsán pod největším aquaparkem ve střední Evropě v pražských Čestlicích, nic nebrání. A tak už zbývá vyřešit jen dvě otázky - smluvní pokutu a scénář zkušebního provozu.
„Máme hotovo, už probíhá kolaudace, jejímž výsledkem bude souhlas stavebního úřadu s uvedením do zkušebního provozu, který podle smlouvy musíme zajistit 180 dní,“ potvrdil Marek Navrátil, tiskový mluvčí brněnské společnosti Unistav.
Aquapark je rozdělen na dvě části (venkovní a vnitřní areál) a má sedm bazénů, včetně brodítka pro nejmenší. Samozřejmostí je wellnes. Jeho největší chloubou jsou dva tobogány, které nemají v zemi obdoby. Aktuálně největší nerezový tobogán je v Liberci a měří 150 metrů, hradišťský jej však trumfne o celých 30 metrů. Druhý pro jízdu na gumách (aquabuting) je dlouhý 140 metrů. Jenže požitek z jízdy vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Tobogánová věž má totiž 96 schodů a guma váží od 20 do 45 kilogramů...
Za technicky nejnáročnější pasáž označil stavbyvedoucí betonáž a izolaci bazénů. „Jelikož je pod nimi strojovna - „srdce“ aquaparku, záleží na každém detailu. Kdyby nám do ní zatékalo, byl by to velký problém. A obtížné bylo i smontování tobogánů,“ říká Švehla, jeden z největších expertů na aquaparky v zemi.
I když už zbývá opravdu dodělat jen drobnosti, termín zkušebního provozu je stále ještě ve hvězdách. „Městu jsme předložili dodatek, který by jej měl specifikovat. Ve smlouvě je totiž jen obecné klišé, že máme zajistit zkušební provoz. Nic víc. A proto ve středu usedneme se zástupci města ke kulatému stolu, musíme dojít k dohodě,“ reagoval Navrátil. „Jsme připraveni provoz zajistit, ale raději bychom pomyslný štafetový kolík předali městu,“ doplnil mluvčí stavební společnosti.
Výsledkem jednání by podle něj měla být i výše případné smluvní sankce, která může činit až 200 tisíc korun za každý den z prodlení. Běží od 10. listopadu, kdy Unistav nestihl poslední termín předání stavby. „Jsme přesvědčeni, že jsme sankční podmínky nenaplnili, město nemá důvod přistoupit k penále. I proto se budeme všemi dostupnými právními prostředky bránit,“ zdůraznil Navrátil.

autor: PETR ČECH

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace