Aquapark je konečně hotový

Aquapark je konečně hotový
Foto: sal  /  Do Vánoc? - Děláme maximum pro otevření vnitřní části aquaparku pro veřejnost ještě do vánočních svátků, říká Marek Navrátil, mluvčí Unistavu.
Uherské Hradiště Zprávy 16 / 11 / 2010

Stavební společnost Unistav je připravena předat aquapark do „rukou“ města! Zahájení zkušebního provozu už podle stavbyvedoucího Aloise Švehly, který je podepsán pod největším aquaparkem ve střední Evropě v pražských Čestlicích, nic nebrání. A tak už zbývá vyřešit jen dvě otázky - smluvní pokutu a scénář zkušebního provozu.
„Máme hotovo, v úterý probíhá kolaudace, jejíž výsledkem bude souhlas stavebního úřadu s uvedením do zkušebního provozu, který podle smlouvy musíme zajistit 180 dní,“ potvrdil dnes dopoledne Marek Navrátil, tiskový mluvčí brněnské společnosti Unistav. „Aquapark už jsme vlastně vdechli život. Kdybych měl plavky, můžu se jít koupat,“ dodal s úsměvem.
Aquapark v Uherském Hradišti je rozdělený na dvě části (venkovní a vnitřní areál) a má sedm bazénů, včetně brodítka pro nejmenší. Samozřejmostí je wellnes. Jeho největší chloubou jsou dva tobogány, které nemají v českých luzích a hájích obdoby. Aktuálně největší nerezový tobogán je v Liberci a měří 150 metrů, hradišťský jej však trumfne o celých 30 metrů. Druhý pro jízdu na gumách (aquabuting) je dlouhý 140 metrů.
Za technicky nejnáročnější pasáž stavbyvedoucí označil betonáž a izolaci bazénů. „Jelikož je pod nimi strojovna - „srdce“ aquaparku, záleží na každém detailu. Kdyby nám do ní zatékalo, byl by to velký problém. A obtížné bylo i smontování tobogánů,“ říká Švehla, jeden z největších expertů na aquaparky v zemi.
I když už zbývá opravdu dodělat jen drobnosti, termín zkušebního provozu je stále ještě ve hvězdách. „Městu jsme předložili dodatek, který by jej měl specifikovat. Ve smlouvě je totiž jen obecné klišé, že máme zajistit zkušební provoz. Nic víc. A proto v pátek usedneme se zástupci města ke kulatému stolu, musíme dojít k dohodě,“ reagoval Navrátil. „Jsme připraveni provoz zajistit, ale raději bychom pomyslný štafetový kolík předali městu,“ doplnil mluvčí stavební společnosti.
Výsledkem jednání by podle něj měla být i výše případné smluvní sankce, která může činit až 200 tisíc korun za každý den z prodlení. A běží od 10. listopadu, kdy Unistav prošvihl poslední termín předání stavby. „Jsme přesvědčeni, že jsme sankční podmínky nenaplnili, město nemá důvod přistoupit k penále. I proto se budeme všemi dostupnými právními prostředky bránit,“ zdůraznil Navrátil.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace