Aquapark praská ve švech, potíže trvají
Foto: sal / Pohoda i trable - Hradišťský aquapark nemá o návštěvníky v tropických dnech nouzi. Avšak v okolí venkovního bazénu na ně často čekají přeplněné odpadkové koše, které služba nestíhá vynášet.
Aquapark v Uh. Hradišti navštěvuje v současných tropech denně přes tisíc lidí, jeho vedení musí k zajištění bezproblémového provozu povolávat i brigádníky. Například provoz venkovního areálu zajišťují převážně brigádníci. Pro zajištění rychlejšího odbavení zákazníků jsme zprovoznili další stánek s občerstvením. Při vyšších návštěvnostech, jako byla například v neděli, kdy venkovní areál navštívilo 2 500 návštěvníků, jsme posílili i směny jak v obsluze, tak v úklidu, říká Vlastimil Skála, ředitel společnosti Aquapark.
Ne všechno se ale daří zajistit včas, píší čtenáři do redakce DOBRÉHO DNE. Často přeplněné koše a odpadky na trávě příliš k hygieně nepříspívají, tvrdí.
Proti plným kontejnerům je však nic vyražení dvou předních zubů mého dvanáctiletého synovce, říká Radomír Vyčítal, který do Hradiště zavítal minulé pondělí se synovcem z Uherského Brodu. Krvavě ho zranil jeden z návštěvníků, kterého pracovníci aquaparku vůbec nelegitimovali. Synovec bude mít přitom trvalé následky, museli jsme rychle shánět zubaře v cizím městě.
Ředitel Skála to odmítl komentovat. Je pravda, že v pondělí došlo ke zranění chlapce. Protože se jedná o nezletilou osobu a šetření této události je v počátku, nelze k této události poskytnout zatím další informace, prohlásil.
Pondělní zranění však není prvním. Jistě, jenomže ke zraněním návštěvníků dochází ve všech podobných sportovních, rekreačních a zábavních zařízeních. Dá se říci, že se jedná téměř vždy o zranění, které si návštěvníci způsobí svou nepozorností, nebo nedodržením návštěvního řádu, shrnul Skála.
?Situací v aquaparku, který dosud stíhaly spíš technické problémy, se bude zabývat i vedení města. O problému se zraněním vím a v rámci svých kompetencí se jimu budu osobně zabývat, slíbil místostarosta Hradiště Stanislav Blaha