ARO: Nové přístroje zvyšují šanci na přežití
Foto: iDobryDen.cz
Oběti vážných nehod, těžkých úrazů, ale vůbec všichni pacienti, kteří se ocitnou na ARO Uherskohradišťské nemocnice, se dočkají kvalitnější péče. Jejich šanci na rychlejší zotavení a návrat do běžného života zvýší nové přístroje a lůžka, jejichž nákup spolufinancovala Evropská unie.
Plicní ventilátor vyšší třídy, resuscitační lůžka s možností elektronického polohování pacientů a anesteziologické přístroje, to jsou posily oddělení, které zkvalitní péči o pacienty a zkrátí jejich pobyt na lůžku. Často bojujeme o každý nádech pacientů a kvalitní plicní ventilátor nám umožní přesnější nastavení ventilačních parametrů nebo lepší měření plicní mechaniky. Šance na přežití a rychlejší zotavení lidí, které nám často přivezou ve vážném stavu, se tak zvyšuje, prohlásil Lubor Hruška, primář ARO. Výraznou pomocí jsou pro personál resuscitační lůžka, která je možné polohovat nejen nahoru a dolů, ale i do stran. Novinka usnadňuje péči o pacienta a zlepšuje podmínky pro rehabilitaci.
ARO se pyšní i novými anesteziologickými přístroji. Jejich součástí jsou rovněž odpařovače nových anestetických plynů, které usnadňují řízení průběhu anestezie během operačních výkonů. Podání anestezie je tak bezpečnější a je možné i u pacientů s plicním postižením nebo na dechové podpoře, zdůraznil Hruška.
Přístrojový park se s pomocí evropských dotací nafoukl o osm resuscitačních lůžek, tři anesteziologické přístroje a šest plicních ventilátorů. To vše za 9,6 milionu korun.