Auta najezdí kvůli uzavírce 6 kilometrů. Ale busy projedou!

Auta najezdí kvůli uzavírce 6 kilometrů. Ale busy projedou!
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 21 / 11 / 2017

Objížďka v Míkovicích, kterou si vynutila rekonstrukce propustku přítoku řeky Olšavy, stále budí emoce! Obyvatelé místní části Uherského Hradiště jen těžko rozdýchávají, že denně jezdí šest kilometrů navíc, zatímco autobusy MHD přes opravovaný most projíždějí… Uzavírku mostu si však vyžádala hlavně bezpečnost!
„Úředníci se asi zbláznili, uzavření vozovky nikdo nechápe. Autobusy projedou a osobní vozidla musí na obchvat, který je už tak přetížený a plný bezohledných slovenských tiráků. A navíc dostává na frak i životní prostředí a ovzduší, když měsíčně najedeme o 120 kilometrů víc než obvykle,“ reagoval Antonín Šácha, který jezdí do Míkovic k sestře. Dělníci jsou přitom podle něj na stavbě jen zřídkakdy… „Vždycky se na stavbě zastavím, ale nikoho tam nevidím,“ tvrdí a ukazuje fotky jako důkaz.
„Úplnou uzavírku jsme schválili na základě požadavku stavební firmy. Ještě předtím jsme ale vše projednali s vlastníkem silnice, městy Uherské Hradiště a Kunovice, autobusovým dopravcem, koordinátorem veřejné dopravy i policií,“ reagovala Renata Janečková, mluvčí Zlínského kraje, který následně posvětil objízdnou trasu. „Jen postupujeme podle projektové dokumentace, která byla odsouhlasena všemi dotčenými orgány ještě před stavebním povolením. Když uzavírku navrhl projektant, už jsme to neřešili. Jen bychom si tím navíc přidělávali starosti, hrozil by totiž střet stavebních strojů s projíždějícími vozidly,“ opáčil Dušan Trávníček ze stavební firmy.
O stížnostech obyvatel radnice v Uherském Hradišti ví, ale neměla žádné páky, jak uzavírce zabránit. „Jelikož silnice není v majetku města, nemohli jsme rozhodnutí nijak ovlivnit. Ale aspoň jsme vyjednali kompromis v podobě zachování průjezdu autobusů stavbou, abychom zachovali časové intervaly spojů MHD,“ prozradil Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice. Že poulička dostala zelenou, je podle něj pouze dílem dobré vůle investora a zhotovitele. „Když jednou za určitý čas projede autobus, tak to neznamená, že mohou projíždět i další. Taková úvaha je scestná, hlavně z bezpečnostních důvodů,“ zdůraznil Pášma.
Stavební firma v týdnu prováděla obklady propustku lomovým kamenem a terénní úpravy. V iteneráři má ještě frézování, pokládku nového asfaltu a montáž svodidel a zábradlí. „Uzavírka je povolená do konce listopadu, koncem týdne nebo začátkem příštího máme přislíbený asfalt, ale jeho položení je odvislé od počasí. Ale snad v termínu všechno stihneme,“ vzkázal do Míkovic Trávníček.

autor: PETR ČECH
TOPlist