Autokemp Smraďavka na rok osiří, kaskádu čeká demolice

Autokemp Smraďavka na rok osiří, kaskádu čeká demolice
Foto: archiv ATC  /  Autokemp Smraďavka
Buchlovice, Smraďavka Zprávy 24 / 05 / 2024

Vyhlášený Autokemp Smraďavka zůstane v létě prázdný, z mapy ale nezmizí. Obavy lidí, kteří si areál oblíbili, jsou podle radnice zbytečné. Jeho dočasné uzavření si vyžádají demoliční a rekonstrukční práce. Městys Buchlovice vsadí na mobilní buňky, které zvýší komfort návštěvníků.

„Po deseti letech opouštíme místo, které pro nás znamená nejen sezonní záležitost, ale i rodinu, přátele a společné vzpomínky. Autokemp je od letošního roku uzavřený z důvodu špatného stavu budov, na který už nemůžeme dále přihlížet. Éra kempu končí a nechme se překvapit, co bude dál,“ oznámil na sociálních sítích provozovatel Autokempu Smraďavka, jehož majitelem je městys.

Technický stav většiny budov v areálu je opravdu žalostný, některé jsou léta nevyužívané. Jako třeba betonová kaskáda, která je vlastně důvodem uzavření autokempu. „Kaskáda byla postavená v roce 1988 v akci Z jako ubytovna, jenže kvůli špatné izolaci ji trápí vzlínající vlhkost. Základy jsou zkrátka pod vodou. Zastupitelé tak odsouhlasili její demolici, pod podmínkou získání dotace,“ vysvětlila Pavla Večeřová, starostka Buchlovic, s tím, že objekt je už několik let odstřihnutý od elektrické energie a zavřený, není ani součástí nájmu.

Když pod Buchlov dorazila dotace ze Státního fondu podpory investic, nebylo co řešit. „Aktuálně připravujeme výběrové řízení, s demolicí počítáme někdy koncem léta. Odhadované náklady se pohybují kolem deseti milionů korun, od státu jsme dostali 8,2 milionu,“ informovala Večeřová.

Buchlovičtí ale podle ní počítají i s dalšími investicemi do autokempu, v rozpočtu mají vyčleněných dvanáct milionů korun. Ve hře je pořízení dřevěných mobilních buněk, které se promění v bufet, kuchyňku pro návštěvníky a toalety. Jejich současný stav totiž neodpovídá potřebám. „Určitě nepůjdeme do žádných staveb, které znemožní rozvoj lázeňského území. Další kroky jsou však odvislé od rozhodnutí zastupitelstva,“ poznamenala starostka. Městys do příští sezony musí vyřešit i otázku provozovatele, možná si ale autokemp vezme na vlastní bedra.

Tagy článku

TOPlist