Bánov řeší, kde sportovat

Bánov řeší, kde sportovat
Foto: sal
Bánov Zprávy 27 / 08 / 2010

Bánovská sportoviště jsou snad prokletá. Jak jinak by bylo možné, že s nimi má radnice tolik starostí? Sportovní hala, která je v provozu osm let, se snad celou tu dobu po kouskách opravuje a stejně do ní prší. Dokončení centrálního dětského hřiště se také vleklo několik let. Posledním předmětem sporu je umístění basketbalového koše za místním parkovištěm. Mládež se totiž nemá kde pořádně vyřádit. Majitelům zaparkovaných aut se to ale vůbec nelíbí.
„Nepřijde mi to jako dobrý nápad. Nejsem naivní, abych nevěděl, že balón může skákat po autech. Jakmile by se stala nějaká škoda, mládež by frnkla. Podle mě musí být lepší místo,“ zlobí se jeden z parkujících řidičů, který se představil jako Pavel.
„V naší obci žije spousta skupin a každá má své představy. Mládež je možná poslední dobou opomíjená, proto jsme jim koupili koš. Ten jsme umístili ne na parkoviště, ale do trávy za něj. Rovná plocha parkoviště je pro hru ideální,“ uvedla Marie Fremlová, místostarostka Bánova. Podle ní se navíc parkoviště využívá minimálně a když, tak při různých společenských akcích. Občanům také vzkazuje, že pro příjemné soužití je potřeba i tolerance a pochopení pro druhé. Mezitím téma basketbalového koše rozhýbalo i stojaté vody bánovského diskusního fóra.
„Co když se stane nějaká škoda? Vždyť mládežníci utečou. Na místě zůstává nepořádek. A co bezpečnost?“ ptají se Bánovjané.
Podle radnice je takové umístění vhodnější než budovat samostatné hřiště pro basket. Přesto zástupci radnice slíbili, že přínosy a zápory hřiště ještě posoudí.
„Koš je umístěný na jediném vhodném místě v obci. Podobné širší využití parkovacích ploch je běžné například ve městech na sídlištích,“ uvedl také Zbyněk Král, starosta Bánova. Pro praktický příklad nemusíme daleko. Uherskobrodské parkoviště pod starým hřbitovem využívá více omladina než řidiči.
„Podle mě je to nejdražší skatepark u nás,“ prozradil David Surý z Újezdce, jak vidí brodské parkoviště.
Se sportovišti to skutečně nemají v Bánově lehké. I problémy s halou se vlečou už roky.
„Pokud se mám otevřeně vyjádřit k příčinám, tak musím přiznat, že za nimi patrně stojí lajdáctví. Ta stavba prostě nebyla důsledně postavena tak, jak by měla,“ myslí si Král.
Zatékaní do haly se stále ještě nepodařilo úspěšně vyřešit.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace