Basiková pokřtí špitální panenky

Basiková pokřtí špitální panenky
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 25 / 09 / 2013

Špitální panenky Korunky pomohou dětskému oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Výtěžek z jejich prodeje umožní nákup nových hraček pro malé pacienty. Panenky pokřtí 7. října  jejich kmotra zpěvačka Bára Basiková.
Nemocnice se prodejem panenek zapojila do projektu nadace Korunka Luhačovice. Špitální panenky jsou vyrobené speciálně pro Uherské Hradiště. Jejich autorkou je výtvarnice Jana Kubečková. „Na výrobě se podílejí tři klienti chráněných dílen, všechny panenky jsou ručně šité a malované. Jednu vyrobí zhruba za hodinu,“ prozradila Kubečková. „Chceme pomáhat nejen jednotlivcům a rodinám, ale i institucím, jako je Uherskohradišťská nemocnice. V době, kdy nemocnice obracejí každou korunu, alespoň přispějeme třeba k hezčímu prostředí oddělení nebo nákupu něčeho potřebného. Často jde o drobnosti, které ale velmi potěší,“ uvedla Veronika Záhorská, ředitelka luhačovické nadace. Špitální panenky pokřtí přímo na dětském oddělení zpěvačka Bára Basiková, která je jejich kmotrou.
Panenky zdravotníka nebo lékaře jsou k prodeji v nemocničním bufetu, lékárně nebo přímo na dětském oddělení. Jejich cena je 290 korun.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace