Bazala kandiduje do Senátu! A co Seďa?

Bazala kandiduje do Senátu! A co Seďa?
Foto: Ilustrační foto, KOLÁŽ DOBRÉHO DNE  /  Lidovec Josef Bazala už má o kandidatuře jasno, sociální demokraté ještě nad nominací Antonína Sedi váhají. Ve hře je totiž i bývalá starostka Moravského Písku Hana Habartová.
Slovácko Zprávy 11 / 11 / 2019

I když do senátních voleb zbývá ještě rok, jednotlivé strany už postupně odkrývají karty a odtajňují jména kandidátů. Na Uherskohradišťsku je zatím jediným jistým soupeřem současného senátora za Soukromníky Ivo Valenty, který je připraven post obhajovat, lidovecký starosta Starého Města Josef Bazala. A vrabci na střeše skloňují i jméno sociálního demokrata Antonína Sedi.
Bazala byl v nejužším okruhu kandidátů už před šesti lety, ale nakonec zůstal mimo hru. Druhou šanci už neodmítl. „Vycouval jsem hlavně kvůli rodinným důvodům, doma jsme se totiž starali o tatínka s tetou, kteří měli hodně roků. A zároveň jsem ještě chtěl na radnici dokončit některé věci. Ale teď už si říkám, že je možná čas posunout se o kousek výš,“ vysvětlil Bazala, který sedí v čele Starého Města od roku 2006. Do boje o Senát se podle něj přihlásí více kandidátů než při posledních volbách. „Všichni mají můj respekt, bude to na voličích. Snad jsem jako dlouholetý starosta získal nějaké příznivce, kteří mě nenechají ve štychu,“ usmívá se devětapadesátiletý lídr lidovců. Když se do Valdštejnského paláce dostane, radnici neopustí. „Mandát starosty chci dokončit, už kvůli lidem,“ potvrdil Bazala.
Antonín Seďa, který před dvěma lety opustil poslaneckou lavici a loni skončil i coby zastupitel města Uherské Hradiště, je mezi dvojicí nominovaných kandidátů za ČSSD. Jeho soupeřkou je Hana Habartová, bývalá starostka Moravského Písku. „Kdo se o Senát popere, to rozhodne až krajský výbor a následně předsednictvo strany. Kandidaturu jsem nepřijal kvůli ambicím vrátit se zpátky do Prahy, ale s cílem pomoci sociální demokracii, která v posledních letech ztrácí přízeň voličů,“ reagoval Seďa, který aktuálně nezastává žádné významnější politické funkce. Sedí pouze ve dvou poradních orgánech města, ve finančním výboru zastupitelstva a v komisi rady pro rozvoj a strategické plánování.

TOPlist