Bez kanalizace už jen Pažit

Bez kanalizace už jen Pažit
Nová Lhota Zprávy 24 / 07 / 2008

S jednou z největších investičních akcí za posledních deset let, výstavbou kanalizace, finišuje novolhotská radnice. Obec tím vyřeší z velké části svůj letitý problém. Bez odvodů odpadů tak zůstane už jen přibližně patnáct rodin.
„Věřím, že ještě do konce července bude všechno dokončeno a že stavbu předáme,“ je optimistou starosta Nové Lhoty Antonín Okénka, který si mne radostí ruce, že tak v obci zůstane již jen poslední část, kde je potřeba tuto záležitost ještě vyřídit. „Zbývá ještě lokalita Pažit, kde chceme kanalizaci udělat také co nejrychleji. Požádali jsme proto o dotaci na zpracování projektové dokumentace, kterou jsme již dostali. Dokumentaci proto chceme zpracovat ještě do konce letošního roku a poté zažádat o dotaci na realizaci z fondu životního prostředí,“ uvedl starosta.
Obec přiznává, že bez dotací by se do žádné větší akce pustit nemohla, neboť má jen velmi omezený rozpočet. „Pokud by vyšlo vše tak jako nyní, určitě bychom do dobudování kanalizace šli,“ říká ovšem Okénka sebevědomě.
Současné budování kanalizace, která poslouží přibližně padesáti rodinám, si vyžádalo náklady ve výši téměř čtrnácti milionů korun, přičemž sedmdesát procent prostředků poskytlo ministerstvo životního prostředí, deset procent Jihomoravský kraj a zbylých 2,8 milionu uhradila obec ze svého rozpočtu. 

TOPlist