Bezpečnost dětí u škol zvýší „zebra“

Bezpečnost dětí u škol zvýší „zebra“
Polešovice Zprávy 02 / 04 / 2009

Rodiče dětí z mateřské školy v Polešovicích se dočkají přechodu pro chodce, který ještě zvýší bezpečnost jejich ratolestí. U školky už totiž před časem byla snížena maximální povolená rychlost na třicítku. Lidé se shodují, že řidiče rovný úsek svádí k vyšší rychlosti.
„Jelikož si po omezení rychlosti už nikdo nestěžoval, situace se asi zklidnila. Je však pravdou, že šoféři před školkou skutečně jezdili rychle,“ říká Michal Zapletal, starosta Polešovic. I proto se v ulici objeví i přechod pro chodce, jehož instalování už posvětili dopravní experti. „Protože je v místě zvýšený pohyb chodců - malých dětí, z důvodu zvýšení bezpečnosti silničního provozu jsme se zřízením přechodu souhlasili. Jeho vznik podpořil kladným stanoviskem i policejní dopravní inspektorát,“ potvrdil Radim Šupka, vedoucí odboru dopravy uherskohradišťské radnice.
„Zebru“ vítají i v mateřské škole, ostatně je výsledkem iniciativy ředitelky Heleny Žádníkové. „V ulici není jen mateřská, ale i základní škola a navíc je hustě obydlená, takže je poměrně frekventovaná. Měla jsem prostě strach, že se něco stane. Jsem proto ráda, že má snaha padla na úrodnou půdu,“ svěřila se ředitelka školky, kterou navšťěvuje maximální možný počet pětasedmdesát dětí. „Hlavním důvodem je samozřejmě bezpečnost, ale přechod pro chodce zároveň poslouží i pro výuku dětí. Při vycházkách s učitelkami se naučí, jak správně silnici přecházet,“ doplnil polešovický starosta.
Přechod se objeví na silnici nejpozději koncem dubna, pro jeho nastříkání je totiž zapotřebí příhodných klimatických podmínek. „Samozřejmostí je i svislé značení, značky už jsou na cestě. A ještě před nastříkáním přechodu musíme zajistit snížení obrubníků po obou stranách,“ pravil Zapletal. Městys za zvýšení bezpečnosti nejmenších občánků zaplatí zhruba pětatřicet tisíc korun.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace