Bezpečnost zaměstnanců zajistí cyklostezka

Bezpečnost zaměstnanců zajistí cyklostezka
Foto: ilustr.
Buchlovice Zprávy 17 / 09 / 2012

Cyklostezka na Křížné cesty, která odkloní pěší a kolaře od frekventované silnice, už je na papíře. Cesta do zaměstnání se tak pro desítky obyvatel Buchlovic stane bezpečnou. Jenže až v příštím roce, ještě předtím ožije cyklostezka do Břestku.
„V průmyslové zóně už pracuje velké množství lidí z Buchlovic, které při šlapání do pedálů ohrožují projíždějící vozidla,“ vysvětlil důvod vybudování cyklostezky Bořek Žižlavský, místostarosta Buchlovic. Řidiči totiž podle něj v dotčeném úseku příliš dopravní předpisy nerespektují. „I když je při vjezdu do obce instalována měřicí cedule, minimálně třetina řidičů brzdí až u zámecké zahrady…,“ dodává Žižlavský.
Na cyklostezce do průmyslové zóny pracuje radnice už třetím rokem, jen dva roky trvalo vykupování a směny pozemků. „Bylo to náročné, ale nakonec nám všichni vyšli vstříc, ať už s prodejem nebo směnou pozemku,“ poznamenal místostarosta. Buchlovičtí se teď ještě pokusí dosáhnout na nějakou dotaci. Když neuspějí, postaví stezku i z vlastních prostředků. Nejdříve však za rok. „Aktuálně je na spadnutí stavba bezmála kilometr dlouhé Mariánské vinařské stezky Břestek - Buchlovice, která přijde asi na půldruhého milionu korun a z převážné části by měla být hrazena z dotace. První kolaře a pěší přivítá ještě do konce roku,“ prozradil Žižlavský.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace