Bezplatné parkování v centru skončí!

Bezplatné parkování v centru skončí!
Foto: sal  /  Parkoviště u nádraží ozdobí závory stejná jako u Billy.
Uherské Hradiště Zprávy 24 / 02 / 2009

Zaparkovat v centru Uherského Hradišti je zapeklitý oříšek. Hledat volné místo je jako hledat jehlu v kupce sena. Možná se však blýská na „lepší časy“. Automobily má totiž z centra vypudit zpoplatnění všech parkovacích stání z městské památkové zóny! Jejich počet se ještě letos zdvojnásobí!
„Parkováním v centru města se zabýváme už deset let, stavíme nová parkoviště, děláme jednosměrky, ale situace se příliš nelepší. Zpoplatnění parkovacích míst v městské památkové zóně je asi poslední možností,“ říká Květoslav Tichavský, místostarosta Uherského Hradiště.
Parkovací automaty aktuálně v centru města „stráží“ 531 míst, nově se však jejich počet více než zdvojnásobí. Pro drobné do peněženky řidiči sáhnou na 1154 stáních. Zdvojnásobí se i počet automatů a odzvoní bezplatnému parkování u vlakového nádraží, parkoviště totiž „ozdobí“ závorový systém. „Copak město už na parkovném dost nerýžuje...?! Když jedete do Uh. Hradiště třeba jen nákupy, fajn, ale mnozí do města dojíždějí za prací. Parkování se jim tak pěkně prodraží. Vskutku výborný nápad. U vlakáče přitom radní slibovali, že se platit nebude,“ zlobí se Tomáš Minář z Uh. Hradiště. Jenže se trošku mýlí, navždy zastupitelé bezplatné parkování neavizovali... „Parkování bude zatím bezplatné, do budoucnosti však zvážíme alespoň symbolické parkovné,“ uvedl při slavnostním otvírání Tichavský.
A jeho slova se brzy naplní. „Určitě ale není cílem jen zvyšovat tržby, zpoplatnění parkování je především jedním z regulativů pro snížení statické dopravy (parkování) a intenzity provozu ve středu města,“ obhajuje čerstvé rozhodnutí zastupitelů místostarosta.
Tak či tak, řidiči do parkovacích automatů, potažmo městského rozpočtu ročně nasypou skoro sedm milionů korun. A rozšíření zpoplatněného parkování (automaty, dopravní značení atd.) přijde na šest milionů. 

TOPlist