Blaha: Když něco dělám, tak naplno. Uvidím, jak to všechno zvládnu

Blaha: Když něco dělám, tak naplno. Uvidím, jak to všechno zvládnu
Foto: sal  /  Mezi prvními gratulanty byla starostka Komni Jana Křižková, která v barvách ODS vyhrála volby ve své obci.
Uherské Hradiště Zprávy 23 / 10 / 2017

Starosta Uherského Hradiště je po čtyřleté odmlce prvním poslancem ODS za Zlínský kraj

Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha usedne do poslanecké lavice! Lídr Občanské demokratické strany ve Zlínském kraji pronikl do Thunovského paláce s 2 483 hlasy, v poslanecký mandát tak proměnil hned první kandidaturu. O rezignaci na starostovský úřad zatím neuvažuje, minimálně do komunálních voleb obsadí tři židle.
„I když nejsem zastáncem kumulace funkcí, nechci město zatížit nějakými otřesy. Vždyť volby jsou už za rok. Jen počítám s určitými změnami v rámci chodu města,“ reagoval sedmačtyřicetiletý Stanislav Blaha, který je navíc i krajským zastupitelem. „Když něco dělám, tak naplno, takže uvidíme, jak to všechno zvládnu. Jsem ale postavený před hotovou věc, musím se přizpůsobit. Určitě ale nehodlám dělat nic, co bych nestíhal,“ zdůraznil.
Sobotní počítání hlasů přímo nesledoval, využil totiž pozvání na Oktoberfest do Jarošovského pivovaru.
„Ale moc jsem nedegustoval, abych výsledky vnímal s čistou hlavou,“ podotkl Blaha, který do štábu ODS v kavárně Café 21 v uherskohradišťské Redutě přišel až v době, když už bylo sečteno 95 procent hlasů. „Zprávy jsem ale samozřejmě měl, volali mi straničtí kolegové i novináři,“ dodal s úsměvem.
Volební výsledky považuje za úspěch, který zapil šampaňským a vínem. „Když jsem se ucházel o post lídra, sliboval jsem, že chci ODS vrátit poslance ze Zlínského kraje, což se podařilo. Celostátně jsme navíc obsadili druhé místo. Radost mi kazí jen počet mandátů pro antisystémové strany, složit demokratickou většinu bude zřejmě nemožné,“ je přesvědčený Blaha, podle kterého se vyplatilo spojení se Soukromníky. „Sjednocování je nezbytně nutné, aktuální rozdrobování pravice totiž dává šanci nesystémovým stranám uspět ve volbách a skládat vládu, což je fatální problém. Bez silné demokratické pravicové strany se totiž lidé lépe mít nebudou,“ dodal čerstvý poslanec Stanislav Blaha.

autor: PETR ČECH
TOPlist