Blatnici dochází voda. Svodnice už téměř vyschla

Blatnici dochází voda. Svodnice už téměř vyschla
Foto: ara
Blatnice pod sv. Antonínkem Zprávy 27 / 09 / 2012

Nemít před očima velkou modrou tabuli, která upozorňuje na potok Svodnice, tak byste při pohledu z mostu lehce propadli dojmu, že je před vámi zpustlá stezka. Koryto potoka dnes na většině míst v Blatnici pod Svatým Antonínkem překročíte suchou nohou.
„Svodnice už téměř vyschla, což má neblahý vliv na obecní studny a spodní vody. Voda ve studních už téměř není. Její nedostatek tak začínají pociťovat všichni,“ říká starosta obce Vladimír Hanák. „Pokud se klimatologové nepletou a sucha budou v následujících letech přetrvávat, vesnice se dostane do vážných problémů. Řešením je vodovodní přivaděč. Práce na něm by měly skončit v polovině příštího roku.“
Blatnice přivádí vodu do obecní sítě z vrtu v Oboře, který leží v katastru sousedního Uherského Ostrohu. „I tak musíme nakupovat asi třicet procent vody, kterou obec spotřebuje, z družstva Blatinie. Náš zdroj už několik let nestačí. V tomto případě ale nejde o nic mimořádného, v rozpočtu s tím dlouhodobě počítáme,“ upřesnil starosta Hanák. Blatinie zatím zásadní potíže s vodou nemá. Její vrt je hlubší, navíc ve svém areálu nechová skot ani prasata.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace