Bojí se objížďky

Bojí se objížďky
Foto: fab  /  Před týdnem byla slavnostně zahájena stavba odbočovacích pruhů na křižovatce u Pepčína. Přímo na zahájení vystoupil starosta Hradčovic Jan Popelka (uprostřed), kterému se nelíbí, že je skrz Hradčovice a Drslavice vedena objížďka, o které byli dle jeho názoru informováni až na poslední chvíli
Uherskobrodsko Zprávy 24 / 07 / 2008

Kvůli stavbě u Pepčína mají strach z kamionů

Neuběhla ani minuta od chvíle, kdy představitelé kraje, města a investora slavnostně zahájili výstavbu odbočovacích pruhů u Pepčína, a objevil se hned vážný problém související s touto stavbou. Starostům se nelíbí stanovená objížďka a svou nespokojenost vyjádřili přímo na slavnostním zahájení.
„Vážení, ještě bych rád vznesl dotaz. Nevím, kdo rozhodoval o umístění dopravního značení o objížďce, ale tak, jak je to teď značené, budou řidiči zcela zbytečně jezdit přes Hradčovice a Drslavice,“ narušil slavnost starosta Hradčovic Jan Popelka a pokračoval: „Dostali jsme materiály na stůl až v pátek odpoledne a to je trochu pozdě, když je zahájení stavby v pondělí. Navíc kohokoli se zeptám, tak tvrdí, že to oni na starosti nemají,“ vysvětlil rozčarování hradčovický starosta.
Situaci se snažil vyřešit i přítomný hejtman Libor Lukáš. „Na tomto neformálním setkání to nevyřešíme. Mohu vám v co nejkratším možném termínu zprostředkovat schůzku s vedoucí krajského dopravního inspektorátu, kde si to můžete všechno vyříkat,“ přislíbil hradčovickému starostovi Lukáš. V době Popelkova vystoupení však byla již objížďka vyznačena, a tak lze očekávat, že i při nejvíc optimistické prognóze se v Hradčovicích, Drslavicích ale i Havřicích průjezdu kamionů nevyhnou.
„Po obchvatu půjde projet jako doposud. Jen se z něj nebude dát odbočit do Havřic a k motorestu Pepčín. Objížďka je tedy značená jen kvůli motorestu. A to od Bánova až po Veletiny,“ připomněl Popelka a uvedl, čeho se obávají nejvíc. „Nešlo by o těch pár aut, která by skrz naše obce jela k Pepčínu, ale o to, že spousta lidí, kteří to tu nebudou znát, budou automaticky reagovat na směrové ukazatele objížďky a zbytečně projíždět naší obcí. Navíc chci vidět, jak se budou v hradčovické zatáčce, která je téměř pravoúhlá, vyhýbat dva kamiony,“ jmenoval další argument Popelka. Není bez zajímavosti, že na dotaz DOBRÉHO DNE S KURÝREM, zda bude stavbu provázet nějaká objížďka, odpovědělo, jen před několika týdny, ředitelství silnic a dálnic ústy oblastního manažera Josefa Lukašíka, že nikoli.
Ze situace nejsou nadšeni ani v Drslavicích. „Cesta skrz obec je ve špatném stavu, hlavně za obcí jsou vyjeté koleje a ujíždí svah. Pokud by se zde měl nějak zvýšit provoz, dobré by to nebylo, ale zatím se to drží,“ uvedl starosta Drslavic Milan Matyáš. Rozhodnout musí krajský odbor dopravy. „Na schůzce s vedoucí krajského odboru dopravy Emílií Slavíkovou jsme se domluvili, že pokud by se stal zvýšený provoz nesnesitelný, vyjdou nám vstříc a objížďku zruší,“ uvedl Popelka s tím, že navýšení počtu osobních aut je už viditelné a občas obcí projedou i kamiony.

TOPlist