Bolí vás zub? Smůla, musíte do města

Bolí vás zub? Smůla, musíte do města
Foto: ilustr. web
Uherský Brod Zprávy 21 / 08 / 2015

Obchod s potravinami, smíšeným zbožím, restaurace, lékárna, zubař, masáže nebo pedikúra. O tom všem se může obyvatelům brodského sídliště Olšava stále jen zdát. Za službami musí do města. Naději na obrat k lepšímu, i když zatím bez pevného termínu, jim dává nově vzniklá společnost Arnoza z pražských Hostivař. Město jí v minulých dnech prodalo za 2,523 milionu pozemek. Oplátkou na něm vznikne komplex, který všechny „nedostatkové“ služby zajistí. „Pojistku, že se tak stane, máme. Pozemek byl vyčleněn pro občanskou vybavenost v územním plánu, takže je jistota, že zde dlouhodobě chybějící zařízení skutečně vznikne,“ přibližuje Jan Hrdý, místostarosta Uherského Brodu.
Pražská společnost Arnoza, jejímž jednatelem a jediným společníkem je brodský podnikatel a zastupitel Petr Bilavčík, vznikla teprve na jaře. V obchodním rejstříku je zapsána od 5. března, předmětem činnosti je pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor. Na pozemku, který ohraničují ulice Nivnická a Javořinská, postaví komunitní dům pro seniory. Služby se stanou jeho součástí. „Multifunkční zařízení bude sloužit jednak pro sídliště Olšava a také pro komunitní dům,“ potvrdil místostarosta Hrdý.
I když poptávka po podobném zařízení je v Brodě dlouhodobá, radnice ho z vlastních prostředků postavit nemůže. „Zařízení vyššího typu, které by zajišťovalo trvalou péči o starší spoluobčany, nemáme. Pokud ji nutně potřebují, jsou odkázáni na jiná zařízení Zlínského kraje. Na druhou stranu máme kompletně pokryté základní služby pro seniory v domech s pečovatelskou službou,“ upozornil Jan Hrdý.
Vznik multifunkčního domu přesně zapadá do plánů na zatraktivnění sídliště. „Nejsme spokojeni s jeho současnou podobou,“ pokračuje místostarosta Hrdý. „Myslíme si, že je třeba sídliště dostavět a celkově vylepšit. Několik projektů je přichystaných a prodej pozemku je jedním z nich. Dalším z konceptů je přivedení atraktivní stezky pro pěší i cyklisty tak, aby už nemuseli překonávat frekventovanou mezinárodní silnici I/50. Jednáme také se soukromými investory o další dostavbě domů. Pro výstavbu rodinných domů je volných na pět parcel.“

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist