Botek na výhru nedosáhl, ale doma může být starostou

Botek na výhru nedosáhl, ale doma může být starostou
Foto: ara  /  Navzdory prohře měl Pavel Botek dobrou náladu, do Uherského Hradiště mu přijela popřát i lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová.
Ostrožská Nová Ves Zprávy 20 / 10 / 2014

Souboj o Senát prohrál, přesto po oznámení výsledků hýřil optimismem. Rozdával úsměvy a přijímal jednu gratulaci za druhou. Lidovec Pavel Botek, dvaačtyřicetiletý místostarosta Ostrožské Nové Vsi, získal přesně o 3 850 hlasů víc než v prvním kole, kdy ho volilo 6 014 lidí. Litoval pouze toho, že je ve městech neznámou tváří. „Nejsem z Hradiště, kde má vítěz silnou pozici. Je s městem provázaný, ať už jako donátor Slováckých slavností vína nebo zaměstnavatel velkého počtu lidí,“ konstatoval Pavel Botek.

Možná byste nemusel litovat vůbec ničeho. V komunální politice se pohybujete dlouhé roky a jako místostarosta nebo starosta můžete ovlivňovat více věcí než senátor. Nebo ne?
Vím, na co narážíte. Já však nesouhlasím s názorem, že nejlepší ze všeho by bylo Senát zrušit. Je to celé spíš naopak. Pozice komunálního politika ukotveného v regionu a jeho spojení se Senátem má smysl. Jestli chce někdo pomáhat svému regionu, musí být prostě zakořeněn v komunální politice. I když jsem se senátorem nestal, můžu být spokojen. Do druhého kola jsem se dostal přes tak výrazné regionální osobnosti, jako jsou Jan Pijáček nebo Luděk Galuška... Že postoupím, to jsem nečekal.

Nemáte obavu, že v krátké době zažijete druhou porážku? V Ostrožské Nové Vsi můžete být starostou, místostarostou, ale také jen řadovým zastupitelem.
Může se stát, že ve vedení obce vůbec nebudu. Ale volební výsledek KDU-ČSL je solidní, máme čtyři mandáty. Neřekl bych proto, že by to nemělo být zúročené. Povolební vyjednávání pokračují, čekalo se také na můj výsledek v senátních volbách. Budeme dál vyjednávat. Tento týden se rozhodne.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace