Britská královna hledí závistivě do Vések

Britská královna hledí závistivě do Vések
Foto: archiv rodiny  /  Marie Šestáková, její dcera Marie Štrbová, vnučka Štěpánka Nemravová, pravnučka Eliška Nemravová a měsíční prapravnučka Ela Tereza.
Uherské Hradiště Zprávy 17 / 08 / 2017

I když má teprve osmaosmdesát let, už je praprababičkou. Marie Šestáková z Vések se druhého „pra“ před jménem dočkala před měsícem, kdy přišla na svět Ela Tereza. A strčí tak do „kapsy“ i britskou královnu Alžbětu II., která se prapravnoučete zřejmě nikdy nedočká…
„Její pravnoučci mají teprve čtyři, tři a dva roky, takže by musela žít ještě tak osmnáct, dvacet let,“ říká s úsměvem Josef Šesták, syn čerstvé praprababičky z Vések. Jelikož má nejdéle vládnoucí panovnice v dějinách Spojeného království už 91 let, je to málo pravděpodobné. „Maminka se tak dožila něčeho, co se každému nepoštěstí. A přitom je jen o tři roky mladší než britská královna,“ dodal Šesták.
Ale to není všechno. V rodinném domě ve Véskách totiž všech pět generací žen žije pod jednou střechou! Marie Šestáková, její dcera Marie Štrbová, vnučka Štěpánka Nemravová, pravnučka Eliška Nemravová a měsíční prapravnučka Ela Tereza. „Klobouk dolů před Eliškou, že zvládne výchovu malé princezny a zároveň ještě studuje,“ řekl na adresu devatenáctileté praneteře Šesták, který se zase stará o maminku, čerstvou praprababičku. „Všechny holky začaly poměrně brzy, jinak by se nedočkala,“ uculuje se.

autor: PETR ČECH
TOPlist