Brod bude mít tři místostarosty! Jan Hrdý se vrací do nemocnice

Brod bude mít tři místostarosty! Jan Hrdý se vrací do nemocnice
Foto: ara  /  Uherský Brod
Uherský Brod Zprávy 21 / 02 / 2016

Můžete s tím nesouhlasit, můžete se dokonce i rozčilovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat. Okřídlená hláška Járy Cimrmana padne jako ulitá na situaci v opozičním táboře brodského zastupitelstva, která na jejich jednání nastane. Vládnoucí koalice složená ze zástupců KDU-ČSL, ODS a Nezávislých za rozvoj města totiž hned na úvod pondělního zasedání prosadí nejtěsnější většinou 14:13 do funkce už třetího místostarostu. Jmenování lidoveckého zastupitele Davida Surého je jisté proto, že všech čtrnáct koaličních zástupců má povinnost být na místě. V pozadí změn, o kterých se v ústraní spekulovalo už od poloviny loňského roku, je zaneprázdnění starosty a senátora Patrika Kunčara a snaha o posílení lidoveckého vlivu. Je zřejmé, že pokud by Kunčar pracoval na plný úvazek pro město, pak by požadavek KDU-ČSL na rozšíření počtu místostarostů nevzešel.
Především se změní postavení dosavadního prvního místostarosty Jana Hrdého z ODS. Jednak už nebude uvolněným, ale pouze neuvolněným místostarostou. A v kompetenci mu zůstane pouze dohled nad městskou policií, dopravou a územním plánováním. „Jeho“ oblast životního prostředí, cestovního ruchu, městského majetku a sportu už bude mít na starosti David Surý. Sport předává třetímu místostarostovi Petr Vrána z Nezávislých za rozvoj města. „Finance, dotace, školství, kultura, sociální a bytová politika zůstávají dál pod mojí kontrolou,“ potvrdil změny Petr Vrána. Starostovi Kunčarovi zůstává zodpovědnost za investiční politiku a rozvoj města. „Mně kompetencí neubylo, u mě žádná změna nenastala. Naplno se i nadále věnuji práci senátora i starosty a plním si všechny povinnosti s tím spojené. Samozřejmě je nutné přiznat, že je to na úkor prakticky veškerého volného času, víkendů i rodiny,“ sdělil Patrik Kunčar.
„Celkově jde o poměrně velké změny, ale s ohledem na vytížení starosty Kunčara oběma funkcemi je respektujeme,“ prohlásil Petr Vrána. Podobně se vyjádřil také Jan Hrdý, který se vrací do společnosti Uherskohradišťská nemocnice. „Mám tam stále platnou smlouvu, od úterý 23. února jsem zpět, “ zestručnil Hrdý, jenž ve zdravotnickém zařízení působil naposled jako tiskový mluvčí. Nyní má podle zatím nepotvrzených informací pracovat na místě manažera pro krizovou připravenost a BOZP.

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM

banner
TOPlist