Brod nabízí škole vlastní prostory. Na stěhování čeká i maloobchod Hruška

Brod nabízí škole vlastní prostory. Na stěhování čeká i maloobchod Hruška
Foto: ara  /  Obchodní dům Máj v Uherském Brodě.
Uherský Brod Zprávy 01 / 08 / 2013

V případě nového působiště Katolické základní školy Uherský Brod, která se měla už od listopadu přemístit do obchodního domu na sídlišti Pod Vinohrady, je vše podstatné naruby.
Dělníci, kteří v obchodním domě Máj spěšně měnili patro nad prodejnou Hruška v moderní třídy, jsou od minulého týdne pryč. Zmizela i jejich technika. Ve funkci už není ani ředitel školy Robert Goldmann a maloobchod Hruška, který kvůli škole čeká také na stěhování, se má přemístit jen o několik desítek metrů dál. Nové prostory může získat přímo v suterénu budovy, ve které Katolická základní škola dosud sídlí a kde také v září zahájí nový školní rok.

„Náhlý a nečekaný odchod ředitele Goldmanna mi nepřísluší komentovat, je to záležitost zřizovatele školy, tedy Arcibiskupství olomouckého. Pokud jde o alternativu pro Hrušku, tu máme připravenou. Lidé o svůj oblíbený obchod určitě nepřijdou. Prodejnu chceme v centru velkého sídliště zachovat a řešením je stěhování přímo do prostor pod školou,“ prohlásil Jaroslav Weishab, zástupce majitele obchodního domu Máj.
Před maloobchodem Hruška tak stojí dvě varianty. Buď se přestěhuje do sousední budovy školy, nebo zůstane v Máji. Církevní škole se nabízí tři varianty - stěhování do Máje, do posledního parta městské Základní školy Na Výsluní, nebo setrvání v současných prostorách.


Řešení? Nestěhovat se
V Hrušce dnes nakupující vítá na hlavních dveřích sdělení, že prodejna bude v obchodním domě otevřena do 31. října 2013. K prodloužení nájemní smlouvy - ta původní končila posledního srpna - došlo z prostého důvodu. Majitelé Máje, kteří počítali s nastěhováním školy, dosud o novém nájemníkovi nerozhodli. „Všechno je ve vývoji, počkejte si. Nejspíš do poloviny srpna,“ prohlásil Jaroslav Weishab.
„Náš obchod má tradici a především důchodci by jeho setrvání tady určitě přivítali. Zatím v Máji zůstáváme do posledního října. Co bude dál, nevíme,“ říká Peter Hurajt, vedoucí brodské Hrušky. „Nejbližší prodejnou pro místní obyvatele je v případě stěhování Penny Market pod sídlištěm, ten je ale pro starší nebo nemocné lidi špatně dostupný. Navíc se k němu musí přes frekventovanou hlavní silnici, a to není bezpečné ani pro matky s dětmi,“ dodal.
Pokud ke stěhování Hrušky skutečně dojde, prodejna se podle vedoucího Hurajta v novém rychle zabydlí. „Prostory pod školními třídami jsou jen o něco málo menší, nevidím v tom problém,“ podotkl.


„Církevní škole nabízíme vrchní patro“
I když stavební práce v Máji utichly (nové učebny měly být hotovy v říjnu, pozn. autora), Arcibiskupství olomoucké o stěhování nepřestalo jednat. Je přitom možné, že druhý stupeň církevní školy nakonec skončí tam, kde to bývalý ředitel Goldmann nepovažoval za ideální - ve volných prostorách městské Základní školy Na Výsluní. „Tyto prostory nám nevyhovovaly, proto jsme nabídku odmítli,“ prohlásil Goldmann už dřív. „Oficiální žádost jsme sice nedostali, minulý týden se nás ale zástupci arcibiskupství na prostory ve škole Na Výsluní dotazovali. Naše nabídka pro ně stále platí,“ sdělil místostarosta Uherského Brodu Jan Hrdý s tím, že volné je však pouze poslední patro školy s pěti prázdnými třídami.
„Jednání o stěhování školy stále probíhají, definitivní rozhodnutí v tomto směru dosud nepadlo. Věříme, že se jednání budou i nadále odehrávat v duchu úsilí o nalezení takového řešení, které je nejlepší pro obyvatele města a okolí, a nepoznamenají je spory o konkrétní osoby,“ sdělil mluvčí arcibiskupství Jiří Gračka.
Robert Goldmann měl požádat o uvolnění z funkce ředitele sám. „Arcibiskupství olomoucké mu v tom vyšlo vstříc, neboť chápe, že jde o službu náročnou a vyčerpávající. Výběrové řízení bude vyhlášeno v patřičný čas, do doby jmenování nového ředitele je vedením školy pověřen Michal Slinták,“ řekl Jiří Gračka.
Oficiální internetové stránky brodské školy uvádí Roberta Goldmanna, který nebyl minulý týden k zastižení, na dvacetičlenném seznamu učitelů. Školu by tak opustit neměl. 

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace