Brod přitvrdil, v Moravské ulici řidičům zakáže zastavit

Brod přitvrdil, v Moravské ulici řidičům zakáže zastavit
Foto: fab  /  Parkovací anarchie končí - Na Moravské ulici se už řidiči nebudou moci vymlouvat na vyhlášku. Radnice mění značky...
Uherský Brod Zprávy 27 / 05 / 2011

A dost! Brodské radnici došla trpělivost s neukázněností řidičů v Moravské ulici. Hlavní příjezdová komunikace do centra města se každý den mění v překážkovou dráhu, a přestože je v ulici zákaz stání, lidé ho nerespektují. Běžné jsou výmluvy, že zastavili jen na malou chvíli. Právě kvůli tomu, že je v Moravské „jen“ zákaz stání a ne zastavení, nemají strážníci na problémové řidiče účinné páky. Od prvního června se proto v ulici vymění značky. Zastavení bude zakázáno.
Zásobovací vozy tak budou moci parkovat jen v určené hodiny a pouze na straně u Panského domu. „Je to jediná možnost, jak zlepšit průjezdnost této ulice. Řidiči jsou značně neukáznění a neustále zákaz stání, který je po obou stranách ulice, porušují. Strážníci i policisté mají pak velký problém dokázat pachateli přestupku, že tam skutečně stojí a ne jenom zastavil,“ Patrik Kunčar, starosta Uh. Brodu. Výmluvy řidičů jsou přitom téměř vždy stejné. Tvrdí, že zastavili pouze na dobu nezbytně nutnou pro naložení či vyložení nákladu. „Praxe je však taková, že si dotyčný buď odskočil pouze koupit 10 deka salámu na svačinu, nebo jenom čeká na manželku, než si nakoupí. Že díky tomu zablokuje nebo velmi ztíží průjezd ulicí v obou směrech, neřeší,“ popisuje věčný problém Moravské ulice starosta. Ten také vzkazuje, že v souvislosti s touto změnou se výrazně zpřísní dohled strážníků na dodržování dopravního značení v této lokalitě. „Vítám to. Lidé jsou líní si zajít od auta pár metrů do obchodu a nejraději by si přijeli až k pultu. Doufám, že se to novým opatřením zlepší,“ komentoval změnu František Vavřík z Uh. Brodu. 
?Nové značky jsou však jen dočasným řešením. Radnice plánuje rekonstrukci celé ulice. Při té by měl vzniknout dostatečný počet parkovacích míst přímo před provozovnami obchodníků. Moravskou ulicí projede denně přes šest tisíc aut.

autor: LUKÁŠ FABIÁN
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace