Brod řeší nová parkoviště

Brod řeší nová parkoviště
Foto: il.
Uherský Brod Zprávy 02 / 08 / 2011

Brodská radnice plánuje kromě zpoplatnění stání v centru rozšíření parkovacích kapacit v jeho okolí. Během několika let by tak měly vzniknout stovky nových stání, nejvíc jich přibude na největším sídlišti Pod Vinohrady. Zvýší se však i kapacity přímo v centru, projekt už je připraven například pro ulici Tkalcovská.
„Zatím se nám ale stále nedaří pro stavbu získat potřebný pozemek, který je v majetku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Samozřejmě jednáme dál a chceme parkoviště co nejdříve vybudovat. Kromě jeho zastánců jsou však v této ulici také občané, kteří naopak proti parkovišti protestují. Je otázka, kde najít rozumný kompromis,“ říká Patrik Kunčar, starosta Uh. Brodu.
?Koncem minulého roku vznikla odstavná plocha pro šedesát aut na křižovatce ulic Hlavní a Obchodní. Další velké parkoviště má vyrůst na křížení ulice Obchodní  a Osvoboditelů. „Svažitý terén pod druhou základní školou nás přiměl přemýšlet o dvoupatrovém parkovišti. Vzniklo by tak sedmdesát nových míst,“ sdělil před časem Petr Vrána, brodský místostarosta.
?Poslední zastupitelstvo také schválilo úpravu stání v ulici Za Humny, vyřešit se musí i ulice Větrná, kterou se dnes kvůli špatně stojícím vozům často nedá bezpečně projet.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace