Brod slavnosti vína neuspořádá, přednost dostali gurmáni

Brod slavnosti vína neuspořádá, přednost dostali gurmáni
Foto: web  /  ilustrační foto
Uherský Brod Zprávy 02 / 09 / 2020

O čtvrt roku později, ale přece. Brodská radnice se chystá na třetí ročník Gastro Brod Festivalu. Gurmáni se v prostorách nad Muzeem J. A. Komenského sejdou v sobotu 5. září. Do specialit připravovaných na „tisíc způsobů“ se zakousnou už v 10 hodin.

„Původně jsme chtěli gastrofestival uspořádat v dubnu, ale pandemie koronaviru nám to nedovolila. Proto jsme akci, která měla mezi lidmi loni i předloni úspěch, přesunuli na první zářijovou sobotu,“ říká Petr Vrána, místostarosta Uherského Brodu. A dodal, že Gastro Brod Festival je pro město smysluplnější akcí než zahájení nové tradice v podobě vlastních slavností vína. „Je pravdou, že jedním z návrhů jak doplnit pravidelně se opakující kulturně-společenské akce města, bylo i pořádání koštu vína. Ale prozatím má přednost gastrofestival,“ uvedl místostarosta Vrána.

O slavnostech vína se v Brodě uvažuje už od května 2016. Myšlenka se zrodila v rámci neformální debaty mezi tehdejším starostou Patrikem Kunčarem a jeho protějškem z maďarského města Sárospatak Jánosem Arosem. Maďarský starosta tehdy navíc navrhl možnost dodávat tokajské víno, Brod by pak do Maďarska vyvážel pivo. Žádný z nápadů se ale nedostal na úroveň oficiálních jednání.

Tagy článku

TOPlist