Brod svazek nepotřebuje

Brod svazek nepotřebuje
Foto: fab  /  „Vystupujeme“ - O další neúčasti ve Sdružení měst a obcí Východní Moravy diskutuje místostarosta Petr Vrána (vlevo) s Ladislavem Kryštofem (stojící zcela vpravo), bývalým starostou Brodu a předsedou sdružení.
Uherský Brod Zprávy 21 / 11 / 2011

Uherský Brod se rázně vypořádal se svým „členstvím nečlenstvím“ ve Sdružení měst a obcí Východní Moravy. Mimořádné zastupitelstvo rozhodlo, že další působení ve svazku nemá zásadní význam.
„Návrh prošel hladce, bez výraznější diskuze. Sdružení už delší dobu nevykazuje výraznou činnost, a členství v něm proto není pro město přínosem,“ oznámila Elen Sladká, mluvčí radnice.
Přitom sdružení si vytyčilo smělé cíle. Například garanci vzdělávacích programů pro úředníky radnic, koordinaci využití zahraniční pomoci nebo prosazování společných zájmů a podporu turismu. To jsou přitom jen některé body, kterými se chtělo sdružení zabývat. „Jediným hmatatelným výsledkem našeho členství v roce 2011 byl časopis Rozhledy Východní Moravy, který je distribuovaný do informačního centra a na sekretariát radnice. Jeho obsah je navíc spíš reklamní než přínosný. Za odbor strategického rozvoje si nejsem vědom, že by bylo členství pro město přínosem. V současné době je tedy členství bohužel neúčelné a bez většího přínosu pro občany,“ řekl k odstoupení Pavel Chramosta, vedoucí odboru strategického rozvoje.
Členství ve sdružení nebylo bezplatné, příspěvek tvořil 50 haléřů za jednoho obyvatele. „Služby však neodpovídaly hodnotě příspěvku,“ zakončil Chramosta. V minulých letech byl předsedou sdružení i tehdejší starosta Uh. Brodu Ladislav Kryštof.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace