Brodská jednička má tureckého angličtináře

Brodská jednička má tureckého angličtináře
Foto: 1. ZŠ Uh. Brod  /  Žáci školy a jazykoví asistenti při brodském setkání. Ismail Çiçek stojí v poslední řadě (v pruhovaném triku).
Uherský Brod Zprávy 28 / 11 / 2011

Uherskobrodská Základní škola na Mariánském náměstí se připojila k hrstce vyvolených škol, které mohou svým žákům dopřát jazykového asistenta. Od září tak působí na brodské „jedničce“, jak se škole říká, jazykový asistent z evropské agentury. V celé zemi jich přitom pracuje jen patnáct.
?Skupina zahraničních studentů pedagogiky si dala v minulých dnech dostaveníčko právě v Brodě. „Doposud se vždy setkávali jen v Praze, takže jsme rádi, že jsme dostali důvěru uspořádat setkání u nás na Slovácku a představit jim jiný kraj, těší Jitku Hudečkovou, zástupkyni ředitele. Zahraniční studenty pedagogiky je podle ní problém nalákat do Česka, natož do provinčního města. „My totiž zašleme nabídku, ale výběr už je na studentech a ti si pochopitelně vybírají častěji jiné země. Když už se k nám někdo vypraví, má k naší zemi nějaký vztah. Třeba tu někdy studovali jejich rodiče či se zajímají o historickou architekturu,“ vysvětluje Hudečková.
?Asistentem v Brodě je Turek Ismail Çiçek, dvaadvacetiletý student angličtiny z istanbulské univerzity. Změna kulturního prostředí je pro něj trochu šok. Už jen to, že by ho tu každý rád zval na štamprli, přitom pro něj jako muslima je alkohol zapovězený,“ usmívá se Hudečková.
?Podle ní však děti Ismaila přijaly skvěle. „Už ho nahání po chodbách, aby si s nimi zahrál fotbal. Když deváťákům řekl, že jeho záliby jsou metal a fotbal, byl jejich,“ dodala Hudečková.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace