Brodské bary pojedou dál bez omezení. Zatím

Brodské bary pojedou dál bez omezení. Zatím
Foto: ilustr., web
Uherský Brod Zprávy 03 / 10 / 2013

Rada města Uherský Brod neuspěla s návrhem Vyhlášky o regulaci provozní doby hostinské činnosti. Zastupitelé ji odmítli schválit s tím, že může být diskriminační. Vyhláška totiž zacílila pouze na jedinou z několika problémových lokalit, na ulici Komenského. Radní chtěli, aby otevírací doba restaurací, hospod a barů začínala každý den v sedm a končila o půlnoci. Výjimkou měl být jen 26. prosinec, Silvestr a Nový rok.
V názorech na regulaci se však rozchází i nejužší vedení města. Například místostarosta Jan Hrdý vyhlášku nepodpořil s tím, že pokud se regulace zavede v jedné ulici, tak se lidé přemístí jinam, například do Hradišťské ulice. „Hluk v ulici je to nejmenší. Lidé hlásí poškozená auta, alkoholu tady navíc holdují mladiství do osmnácti let. Řada z nich přijíždí odjinud, protože vědí, že tady podnik s non-stop otevírací dobou najdou,“ prohlásil.
Mezi zastupiteli nakonec převládl názor, že problémových podniků ve městě je víc, takže regulace otevírací doby pouze v ulici Komenského není nejlepším řešením.
I když městská rada neprosadila u zastupitelů svou, starosta Patrik Kunčar je přesvědčen, že neschválení vyhlášky bude pro podnikatele z ulice Komenského zároveň poučením a varováním. „Vědí, že to myslíme se zajištěním pořádku vážně. Se šéfem městských strážníků jsem už jednal a k podobné debatě se chystám také s vedením státní policie. Společně budeme hledat nejvhodnější řešení situace,“ prohlásil Kunčar.
Letošní policejní statistika z Komenského ulice je už dnes plná špatných zpráv. Dodržování nočního klidu se tady nedaří zabezpečit ani po předchozí domluvě s provozovateli. „Policie zde letos řešila celkem osmnáct oznámení. Bylo mezi nimi sedm trestných činů, osm přestupků a nalévání alkoholu nezletilým. Městská policie pak eviduje celkem jedenadvacet deliktů,“ vypočítala Elen Sladká, mluvčí Brodu.   
„Neschválení vyhlášky se slavilo „stylově“. Mládež do noci bubnovala na popelnice, které nakonec povalili,“ doplnila redaktorka Brodského zpravodaje Markéta Švehlíková, která poblíž bydlí.
„Situace se příliš dramatizuje. Na každý pád stejně jako před dvěma lety platí, že podnikatelé nesmí být trestáni za to, že mládež se na odchodu domů neumí chovat,“ sdělil jeden z podnikatelů v ulici Komenského. A dodal: „Jméno ale neřeknu. Už tak jsou u nás stále nějaké kontroly.“
Podle místostarosty Petra Vrány je velmi pravděpodobné, že zastupitelé budou o návrhu hlasovat znovu. „Všechno je připraveno, zbývá jen prověřit, jestli návrh není diskriminační, když se týká pouze jedné z ulic,“ doplnil Jan Hrdý.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace