Brodskem prošel poutník Ratta

Brodskem prošel poutník Ratta
Foto: OÚ Bánov  /  Poutník v Bánově - Ital Gianluca Ratta se pozdravil i se starostou Bánova Zbyňkem Králem a místostarostkou Marií Fremlovou.
Uherskobrodsko Zprávy 24 / 02 / 2012

Prošoupal už třicet párů bot a stále je mu to málo. Kdo? Italský poutník Gianluca Ratta, který od roku 2000 nachodil už přes 40 tisíc kilometrů. Minulý týden ho jeho aktuální pouť zavála na Brodsko, kam zamířil ze sousedního Slovenska. Nejprve se objevil v Březové, následující den prožil v Suché Lozi. Ve čtvrtek ráno prošel Bánovem, odkud vyrazil v pátek přes Nezdenice směrem na Zlín. Na jeho cestách ho doprovází jedenáctiletá fenka Shira.
„Nemohli jsme této vzácné návštěvy nevyužít, a tak jsme uspořádali ve škole i besedu s žáky a pedagogy. O jeho vyprávění jsme nechtěli žáky připravit. Poutníka přijali i na obecním úřadě,“ informoval Ludvík Zimčík, ředitel Základní školy Březová. Gianluca, který pochoduje navzdory mrazům výhradně v tričku a kraťasech, pak zamířil přes karpatské lesy do Suché Loze a odtud do Bánova.
„Také u nás jsme se setkali na obecním úřadě, prohlédl si Bánov a namířil si to do školy. Nocleh měl zajištěný na faře a ráno už opět vyrazil ve směru na Nezdenice,“ poreferoval Zbyněk Král, starosta Bánova. Ratta už podobných poutí absolvoval více. Rodnou Itálii prošel křížem krážem už čtyřikrát. Nynější pouť zahájil před rokem ve švýcarském Lugane, kde ji hodlá také zakončit. „Cestováním si plním jen svůj dětský sen, vždy mě fascinovaly dálky a mapy. Chtěl jsem jen vše vidět na vlastní oči a mám to štěstí, že potkávám milé a vstřícné lidi,“ prozradil poutník „otužilec“.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace