Brodsko hlásí zatím 5 změn

Brodsko hlásí zatím 5 změn
Uherskobrodsko Zprávy 27 / 10 / 2010

Na Uherskobrodsku je zatím jistá změna starostů na pěti obecních úřadech.
Lopeník, Nezdenice či Bystřice pod Lopeníkem. Tam všude se vědělo, že bude nový starosta, protože stávající už nekandidovali. Zatímco na Lopeníku je jasno, starostou by se měl stát lídr vítězné strany Antonín Dulínek, v Bystřici se stále jedná.
„Volby dopadly dost nepřehledně. Jsou hned tři kandidáti na starostu, ale stále se jednotlivé strany nemohou dohodnout,“ prozradil končící starosta Milan Bauka. Jasno už je například v Bánově.
„Po volbách jsme ještě o mandát posílili. Již jsme se domluvili na stejné spolupráci jako v minulém období,“ prozradil starosta Bánova Zbyněk Král, kterého v preferencích předstihla místostarostka Marie Fremlová. Ve Slavkově zvítězila jiná strana, než za kterou kandidoval starosta Petr Vladovič, vyjednávání jsou však téměř u konce.
„Už jsme se na koalici dohodli. Protože však ještě dva členové zastupitelstva u jednání nebyli, nebylo by korektní prozradit více,“ sdělil Vladovič. Nového starostu budou mít i v Suché Lozi. Zde sice s přehledem zvítězil Petr Gazdík, ve funkci ale končí. Nahradit by jej měl místostarosta a projektový manažer mikroregionu Východní Slovácko Václav Bujáček. Jeho pozici by zase mohl zastávat končící starosta Bystřice Milan Bauka.
„Do původní pozice se jako kolegové vrátit nemůžu, protože ta pozice už neexistuje,“ komentoval to Bauka.
V Žítkové končí starostka Eva Hargašová, která propadla ve volbách jako kandidátka KDU-ČSL. Její nástupce zatím není znám.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace