Brodský Orel svolal rekordní počet 150 cyklopoutníků

Brodský Orel svolal rekordní počet 150 cyklopoutníků
Foto: www.cyklopoute.cz
Uherský Brod, Praha Zprávy 06 / 08 / 2013

Od neděle 4. srpna je na cestě do Velehradu stopadesátičlenný peloton účastníků Cyrilometodějské cyklopoutě po České republice. Dohromady je spojil Orel Uherský Brod, který pro svoji devátou cyklistickou akci zvolil trasu Praha - Velehrad. Letošní trasa sice nepatří k nejdelším, loni se šlapalo do Říma kvůli audienci u tehdejšího papeže Benedikta XVI. celkem 900 kilometrů, nyní je však v sedlech rekordní počet účastníků. Mezi sto padesáti cyklisty, kteří odstartovali v sobotu z Hradčanského náměstí v Praze, je také jeden pětasedmdesátiletý účastník. Naopak nejmladším cyklistou je jedenáctiletý školák.
„Poprvé jsme vyrazili z hlavního města. Bylo už taky trochu načase, abychom zavítali také do Prahy. Na předchozích cyklopoutích jsme projeli na kole León, Budapešť, Burgos, Frankfurt, Kolín nad Rýnem, Krakov, Mohuč, Padovu i Vídeň,“ říká Petr Gabriel, hlavní organizátor cyklopoutě. S výběrem letošní akce, která má celkem sedm etap v délce od 60 do 100 kilometrů, nebyla potíž. Poutníci se rozhodli vlastním sportovním výkonem přispět k oslavám 1150. výročí příchodu svatého Cyrila a Metoděje na Moravu.
Cyklopouť začala tradičně mští. V sobotu ji v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě sloužil kardinál Dominik Duka. Kardinál také cyklopoutníkům v neděli ráno požehnal a osobně se ujal role startéra.
„Cyrilometodějskou poutí chceme opět dát sportu smysl v podobě jeho propojení s kulturou a duchovnem. Ať jsou tyto hodnoty příkladem pro dnešní dny, kdy i sportování je spojeno s řadou těžkostí a problémů,“ prohlásil Petr Gabriel. „Cyklopoutě si za osm předcházejících ročníků vybudovaly společenství cyklistů napříč všemi generacemi, kteří se setkávají nejen při cyklopoutích. Z řady přátelství vzešlo také již šest manželství.“
Zajímavostí cyklopoutě je doprovodný autobus, který veze zavazadla účastníků a slouží jako servis pro kola. „Součástí organizačního týmu je také zdravotní a servisní doprovod pro opravy kol a jedna kuchařka,“ doplnil Petr Gabriel.
V pelotonu, který dorazí do cíle v sobotu 10. srpna, je i většina ze 27 cyklopoutníků, kteří na začátku července jeli do Velehradu na kole pouť ze Soluně.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace