Brodským tajemníkem je Kamil Válek

Brodským tajemníkem je Kamil Válek
Uherský Brod Zprávy 07 / 02 / 2011

Od minulého úterý má Uh. Brod nového tajemníka, stal se jím dosavadní vedoucí brodského odboru informatiky Kamil Válek. Do výběrového řízení se přihlásilo deset osob, přičemž do užšího výběru jich postoupilo pět, dvě ženy a tři muži.
?Výsledek řízení však zvedl ve městě vlnu spekulací. Webová diskuse města je plná rozhořčených názorů, volba byla údajně předem jasná a dohodnutá. Desítky e-mailů obdržela nejen redakce DOBRÉHO DNE, ale  i starosta Patrik Kunčar. „Jsem hodně překvapený, dostal jsem víc anonymních mailů, než když jsem nastoupil do funkce starosty. Pokud je mně někdo schopen předložit věrohodné důkazy o zaslaných tvrzeních, jsem ochotný ještě přemýšlet nad správností volby. Pokud ne, jsou to jenom nepodložené hospodské řeči, a tím je to pro mě uzavřené,“ říká rázně starosta.
?Na co vlastně diskutující Broďané upozorňují? „Jak je možné, že se o tom, že bude novým tajemníkem Válek, diskutovalo už týdny před jeho zvolením. To bylo snad domluvené,“ zní jedna z výtek. Další diskutéři se pak usmívají nad tím, že úředníci v komisi si za svého šéfa zvolili kolegu úředníka, se kterým se léta znají.
„Ano, je skutečně hloupé, když si o „vítězi“ cvrlikají i vrabci na střeše už před vyhlášením výběrového řízení, to pak skutečně zavání něčím nekalým. Pravda je ovšem taková, že hned jak bývalý tajemník složil funkci, řekl Kamil Válek veřejně, že se do volby přihlásí. Já jsem naopak zaslechl, že bylo předem jasné, že vyhraje paní Chrástková, protože na oplátku máme slíbený hlas jejího manžela v zastupitelstvu na podporu koalice, řekl starosta Kunčar.
„Je to pro mě velká výzva, výběrové řízení rozhodně nebylo žádnou procházkou růžovou zahradou. Co se týče spekulací, byla zřejmě chyba se veřejně netajit s tím, že se o tuto pozici chci ucházet. Zřejmě si to někdo špatně interpretoval,“ říká nový tajemník Kamil Válek. Ten se také hodlá pustit do zavádění novinek, které mají radnici více občanům zpřístupnit. „Jsou věci, které můžeme udělat hned a nic nás   nestojí. Příkladem je zrušení obědových přestávek u hodně vytížených odborů,“ vysvětlil Válek.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace