Bude křižovatka do Loze mimoúrovňová?

Bude křižovatka do Loze mimoúrovňová?
Bánov Zprávy 12 / 06 / 2009

Obchvat Bánova roste před očima, stále však nejsou jasné některé věci. Například jakým způsobem bude řešena doprava v okolí silnice na Suchou Loz. Variant je několik. Každá má své ale.
„Do konce června by se mělo rozhodnout, jakým způsobem to tam vlastně bude fungovat. Zpracovává se posudek,“ prozradil starosta Bánova Zbyněk Král. Variant bylo od začátku několik. Nejlevnější by bylo udělat na Suchou Loz podjezd.
„To bylo ovšem nepřijatelné. Popřelo by to smysl obchvatu. Všichni z toho směru by museli beztak přes celý Bánov,“ vysvětlil starosta, v čem byla tato možnost špatná. Další variantou je mimoúrovňová křižovatka.
„Ta by byla nejlepší. I z hlediska bezpečnosti. Ovšem v současné době je u této varianty mnoho ale. Nejsou tam vyjasněné všechny pozemky a navíc je to nejvíc finančně náročná varianta,“ doplnil Král. Bánov má nakonec štěstí, že je obchvat spolufinancován z Evropské unie. Stavby, na které tečou peníze z Bruselu, si totiž ministerstvo dopravy nemůže dovolit zastavit. Zato čistě státní projekty se pomalu zbržďují. Nejpravděpodobněji se jeví vybudování standardní křižovatky.
„Protože se zde však pohybuje mnoho chodců a cyklistů, udělal by se pod obchvatem podjezd. Tím by byla cesta nejkratší, aby to lidi nelákalo chodit do křižovatky,“ dodal další informace starosta Bánova.
„Mimoúrovňová křižovatka je jasně nejlepší řešení, ale myslím si, že dnes, když se tak na všem šetří, se tam udělá zase nějaké polovičaté řešení. A až se tam pár lidí zabije, tak se to teprve začne předělávat,“ je v tomto směru pesimistou Karel Míča. Rozhodnuto však není, vše podstatné se v Bánově a v Suché Lozi dozvědí začátkem prázdnin. Bánovští zastupitelé bezpečnější druh křižovatky podporují, na jejich názoru však bohužel rozhodnutí nestojí.

TOPlist