Bylo to strašné, všichni křičeli!

Bylo to strašné, všichni křičeli!
Foto: Drážní inspekce ČR
Uherské Hradiště Zprávy 12 / 06 / 2017

Dvě ženy. Ještě před týdnem neměly nic společného. Jenže pak nastoupily do „osudného“ vlaku, který jejich životní cesty zkřížil. Markéta i Soňa na vlastní kůži prožily nehodu Leo Expressu na nádraží v Přerově. Jeho strojvůdce zřejmě kvůli zdravotní indispozici narazil do zarážedla na konci koleje…
Zranění utrpěli dva stevardi a 15 cestujících, škoda se odhaduje na dvacet milionů korun. Jen zázrakem vyvázla bez zranění Soňa Ž., která cestovala hned v prvním voze. „Měla jsem obrovské štěstí, že jsem zrovna nikam nespěchala a zůstala sedět. A přitom mám obvykle naspěch. Asi osud,“ zamýšlela se Soňa, která vyvázla „jen“ s boulí na hlavě. „Když vlak „zastavil“, lidé, co už stáli, popadali jako hrušky. Bylo to strašné, všichni křičeli. Viděla jsem ženu, která nemohla hýbat rukou, asi si zlomila klíční kost. Spousta cestujících utrpěla odřeniny, pohmožděniny,“ dodala mladá žena z Uherského Hradiště, která jela do práce.
„Leem jezdím dvakrát za měsíc do práce, cesta probíhala standardně, žádné problémy,“ svěřila se Markéta, která odmítla zveřejnit plné jméno. Když palubní hlásič oznámil „Přerov“, vlak podle ní brzdil jako obvykle. „Balila jsem si věci a lidé vstávali ze sedadel do uliček, což byla chyba. Když jsem sklopila stoleček, vlak začal prudce brzdit, jako když před vámi na křižovatce někdo nečekaně zastaví. Hlavou mně proběhlo - to brzdí dobře, to s námi pěkně cukne. A taky že jo,“ vrací se do posledních chvil před nárazem žena, která vyvázla s pohmožděnými zády a obličejem. Jejími spolucestujícími byli i zlínští gymnazisté, jejichž profesor vyvázl s pohmožděnou rukou. „Většina cestujících vystoupila a pokračovala dál ve své cestě. Jen asi patnáct lidí se vypotácelo před vlak, měli pohmožděniny, oděrky a drželi si hlavy. Štěstí, že vlak jel tak pětadvacetikilometrovou rychlostí,“ nechce domyslet následky vyšší rychlosti žena, která se nechala ošetřit až v Uherskohradišťské nemocnici.

TOPlist