Bytové domy u staroměstského hřbitova nevyrostou, pozemky jsou na prodej!

Bytové domy u staroměstského hřbitova nevyrostou, pozemky jsou na prodej!
Foto: ilustr., sal  /  Loni se v lokalitě vše chystalo pro stavbu bydlení pro seniory.
Staré Město Zprávy 15 / 07 / 2019

Bytové domy u hřbitova ve Starém Městě zůstanou jen na papíře. Soukromý investor od výstavby bydlení pro seniory upustil, pozemky aktuálně nabízí realitní kancelář na prodej za bezmála 33 milionů korun. Radnici zatím cena neoslovila.
„Jde o zajímavou lokalitu, blízko je obchodní zóna, škola, školka, pěšky jste za dvanáct minut na náměstí v Uherském Hradišti. Ale na druhou stranu je to blízko silnice a hřbitova. I proto počítám, že byty obsadí převážně starší lidé, senioři nebo třeba zaměstnanci nemocnice, které je rovněž co by kamenem dohodil,“ odtajnil v srpnu své plány Zdeněk Matějka, soukromý investor z Buchlovic, který zamýšlel výstavbu 57 bytů o velikosti 3+kk, 2+kk a garsonek. Jenže nakonec nepostaví vůbec nic.
„Jelikož jde o vstup do Starého Města, situaci jsme sledovali. Z prvního návrhu projektu jsme však nebyli nadšení, architektura totiž neladila s okolními stavbami,“ svěřil se Josef Bazala, starosta Starého Města.
Z léta neobydlených domů po demoličních pracích zůstaly koncem roku jen čelní stěny, jejichž zbourání bránilo elektrické vedení. Když se energetici neměli k dílu, pohár Matějkovy trpělivosti přetekl… Aktuálně už pozemky o rozloze 6 441 metrů čtverečních zdobí cedule „Na prodej“. Realitní kancelář je prodává za 32,8 milionu korun, včetně projektu na novostavbu bytových domů. Otázkou je, kdo je zaplatí. „Už jsme vlastníkovi napsali oficiální dopis, že jsme ochotni o prodeji jednat. Ale nabízená cena pro nás nebyla akceptovatelná,“ prozradil Bazala, který však připustil druhé kolečko „jednání“. „Jsme ochotní o koupi uvažovat, ale za jiných podmínek,“ vzkázal majiteli starosta. Šance, že najdou společnou řeč, je však malá, finanční možnosti devoloperů jsou totiž větší než města…

TOPlist