Bývalý starosta odmítá vrátit 235 tisíc! Skončí v chládku?

Bývalý starosta odmítá vrátit 235 tisíc! Skončí v chládku?
Foto: sal  /  Miroslav Křižka se nechvalně proslavil před třemi lety, kdy se v Podolí kvůli jeho neústupnosti odejít z funkce starosty demonstrovalo. Na pomoc tehdy přijela i policie.
Podolí Zprávy 05 / 05 / 2019

Až dva roky za mřížemi hrozí Miroslavu Křižkovi, bývalému starostovi Podolí, který u Okresního soudu v Uherském Hradišti čelí žalobě z „neoprávněného obohacení“. Jeho prohřešek sahá do prosince roku 2010, kdy od obce po skončení funkčního období starosty vyinkasoval odstupné 235 020 korun. Jenže Křižka pokračoval po volbách v roli prvního muže obce dál.
„I když znal právní názor ministerstva vnitra i Zlínského kraje, dodnes peníze nevrátil a ani nepodnikl žádné kroky k jejich vrácení. Je tak podezřelý z trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby,“ vysvětlil v kostce žalobu Lukáš Mahdal, státní zástupce.

Obžalovaný „shrábl“ šestiměsíční odstupné, v čistém si přišel na 199 767 korun. Kdyby starostování opravdu pověsil na hřebík, je všechno košér. Jenže Křižka jen z uvolněného pokračoval v roli neuvolněného starosty. A právě to je podle obžaloby kamenem úrazu. Ministerstvo vnitra a následně i Zlínský kraj při přezkoumání hospodaření obce totiž jasně upozornily, že vyplacení odměny proběhlo neoprávněně. To však exstarosta ignoroval. 

 

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM

banner

Tagy článku

TOPlist