Částkov ušetří. Na úřadě vymění přestárlé topení

Částkov ušetří. Na úřadě vymění přestárlé topení
Foto: ilustr., web
Částkov Zprávy 28 / 11 / 2014

Částkov už v zimních měsících neprotopí „balík“. Obec totiž dosáhla na dotaci z Ministerstva životního prostředí, která zatočí s dvacet let starým a už skoro nefunkčním topením a ještě se postará o zateplení úřadu. Ročně tak za jeho vytápění ušetří minimálně sto tisíc korun.
„Obecní úřad je obvykle strategickou i reprezentativní budovou, jenže u nás to moc neplatí. Budova postupně chátrá, přičemž největším problémem je topení. Plynové kotle tečou, takže se neustále dopouští voda do systému a v jednotlivých místnostech nejde nic regulovat,“ popsal současný nelichotivý stav Pavel Štěpančík, starosta Částkova.
Topení je největší, ale nikoliv jedinou pihou na budově obecního úřadu. V havarijním stavu jsou i okapy a svody, které už dávno neplní svou funkci. Dešťová voda tak teče po zdích... „A třetím problémem je strop v prvním patře, který se musí zpevnit. Vybouráním dvou příček navíc vznikne velká společenská místnost s kapacitou více než sto míst pro pořádání oslav, mikulášského večírku, ale jednou třeba i hodové zábavy,“ prozradil Štěpančík. Stavební práce chod úřadu nijak neochromí, po dobu rekonstrukce zůstane uzavřena jen herna pro děti, která se přestěhuje do náhradních prostor. „Kotelna je ve sklepě a klempířské práce i fasádu firma provede z lešení,“ dodal starosta.
Aktuálně probíhá výběrové řízení, rozpočet podle projektu atakuje 5,5 milionu korun. Obec však zaplatí jen dvacet procent vysoutěžené ceny, zbytek pokryje ministerská dotace. Stavaři se pustí do díla po Novém roce.

TOPlist