Čeho je moc, toho je příliš. Strůjce svinčíku odhalí fotopasti

Čeho je moc, toho je příliš. Strůjce svinčíku odhalí fotopasti
Foto: Facebook
Staré Město Zprávy 31 / 08 / 2017

A dost, ve Starém Městě konečně bouchli do stolu! Ulice Alšova a Úprkova pohlídají fotopasti. Radnice už odmítá trpět neustále se opakující odkládání nepotřebných věcí u kontejnerů, zvlášť když je ve městě sběrný dvůr. V ulicích se běžně válí starý nábytek, matrace, kočárky, ale i lednice…
„Harampádí se u popelnic objeví vždycky ráno, naposledy v pondělí hromada starého oblečení. A přitom na konci ulice máme kontejner na textil… Kdo má zdravý rozum, to nepochopí. Ale oblečením to bohužel nekončí, samozřejmostí jsou kočárky, matrace a jednou už tu odhodili i lednici,“ kroutí hlavou jedna z obyvatelek, která z nešvaru podezřívá romské spoluobčany, bydlící naproti ve Svatoplukově ulici… „Třeba ty kočárky jsou pro ně typické. Ale když je nechytíte za ruku, těžko jim něco dokážete,“ ví moc dobře.
Už brzy ale možná problémům odzvoní. Radnice si totiž koupila fotopasti, která zacílí právě na dvě nejkritičtější ulice. „Je to smutné, celá situace mě opravdu rozčiluje,“ prohlásil Josef Bazala, starosta Starého Města. „Myslím si, že původem jsou hlavně lidé, co jezdí okolo, a podnikatelé, kteří nemají své popelnice,“ domnívá se starosta.
Ve Starém Městě je přitom sběrný dvůr, do kterého je možné odpady, vymykající se nálepce „tříděný“ nebo „komunální“, uložit. „Každý může zdarma přivézt určité množství, což běžně stačí. Jenže někteří na to kašlou, raději pod rouškou noci vysypou, co potřebují, u kontejnerů. Za jejich „dárečky“ ročně doplácíme sto tisíc korun,“ zlobí se Bazala. Odkládání věcí u sběrných míst podle něj paradoxně vymýtilo černé skládky, na které už v každé příkopě nenarazíte…
Za fotopasti radnice zaplatila ? tisíc korun (prosím doplnit). Jako první si posvítí na ulice Alšova a Úprkova, ale postupně se podívají i jinam. Záleží na aktuální situaci. „S hříšníky zahájíme správní řízení, ve kterém jim můžeme uložit až tisícikorunovou pokutu. A snad si to pro příště rozmyslí,“ věří Bazala.

TOPlist